Trwają przygotowania do nakręcenia filmu o Annie Przybylskiej, aktorce pochodzącej z Gdyni. Wyreżyserować ma go, pracujący z artystką przez wiele lat, Radosław Piwowarski. Zdjęcia mają się rozpocząć w przyszłym roku. Z naszych informacji wynika jednak, że na pracę nad filmem nie zgadza się mama aktorki.

Pomysł na film, upamiętniający życie i twórczość aktorki, powstał tuż po jej śmierci w październiku 2014 roku. Reżyserem ma zostać współpracujący wielokrotnie z Anną Przybylską i uznawany za odkrywcę jej talentu Radosław Piwowarski.

Kto zagra Annę Przybylską?

Wcześniej nieoficjalnie mówiło się, że w rolę Anny Przybylskiej ma wcielić się Olga Bołądź. Teraz filmowcy nie wykluczają zaangażowania do tej roli amatorki, bez żadnego doświadczenia aktorskiego. Castingi początkowo miały odbyć się jeszcze w listopadzie tego roku. Termin został jednak przesunięty ze względu na trwające nadal prace związane z samym scenariuszem.

- Film o Annie Przybylskiej jest aktualnie w fazie developmentu literackiego, trwają prace scenariuszowe - mówi Olga Zomer, rzecznik prasowa Cyfrowego Polsatu, odpowiedzialnego za produkcję filmu. - Fakt wejścia w fazę preprodukcji filmu, kiedy to odbędą się m.in. castingi, zostanie podany do publicznej wiadomości. Do tego czasu nie udzielamy dodatkowych informacji i prosimy o cierpliwość - urywa Olga Zomer.

Zdjęcia do filmu planowo mają rozpocząć się już w przyszłym roku. Twórcy chcą pokazać codzienne życie Ani z Obłuża. Nie wiadomo, czy w filmie znają się również wspomnienia rodziny zmarłej. Z naszych informacji wynika, że mama Anny Przybylskiej, pani Krystyna, nie wyraziła zgody na prace nad filmem i nie upoważniła do tego Radosława Piwowarskiego oraz Grupy Cyfrowy Polsat. Prace jednak trwają. Film ma nosić tytuł „Gwiazda”.

Premiera filmu o Annie Przybylskiej

Film „Gwiazda” jest jednym z pomysłów zgłoszonych do działającego od maja br. projektu Cyfrowego Polsatu pod hasłem Cyfrowa Strefa Twórców. Premiera planowana jest w 2018 roku, w okolicach czwartej rocznicy śmierci aktorki.