„Lampiony” zapłoną 28 września - tego dnia, w środę, trafić ma do księgarni kryminał Katarzyny Bondy, którego fabuła rozgrywa się w Łodzi.

„Lampiony” to kontynuacja serii, której bohaterką jest Sasza Załuska, była policjantka, a teraz profilerka, czyli osoba, która zajmuje się tworzeniem portrety psychologicznego przestępcy na podstawie pozostawionych na miejscu zbrodni śladów. Do Łodzi sprowadzi ją seria podpaleń, które paraliżują miasto. Nie wiadomo, która ulica i która kamienica staną w ogniu następne.

„Lampiony” będą trzecią odsłoną serii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”, a jej bohaterka przyjeżdżając do Łodzi będzie musiała zmierzyć się też z własną przeszłością i największym lękiem - ogniem.

CZYTAJ: Katarzyna Bonda w Łodzi. Tajemniczy mercedes z autorką kryminałów [ZDJĘCIA, FILM]

Podczas wizyt i spotkań z czytelnikami w Łodzi Katarzyna Bonda zdradziła okoliczności, w jakich umiejscowiła akcję nowego kryminały w Łodzi. Teraz dodaje: „Potrzebowałam jedynie odpowiedniego miejsca akcji, gdyż nigdy nie wybieram go przypadkowo ani z chwilowej potrzeby, pod wpływem emocji. To zawsze wybór świadomy i na zimno”.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa „Muza” i zapowiadana jest jako bardziej awanturnicza i „chłopacka” niż dotychczasowe odsłony kryminalnych przygód Saszy Załuskiej.