Jedna z najbardziej znanych par show-businessu wkrótce może się rozpaść. Serwisy plotkarskie za oceanem informują, że aktorka i reżyserka Angelina Jolie wystąpiła o rozwód. Jej związek z aktorem Bradem Pittem trwa od 2004 roku – w sierpniu 2014 roku para wzięła ślub.

Cover Video/x-news

Jak spekulują amerykańskie media, Jolie i Pitt poróżnili się o opiekę nad dziećmi – aktorka rzekomo jest wściekła na stosowane przez niego metody wychowawcze.

Do tej pory para wychowywała wspólnie aż sześcioro. Według informacji 41-latka złożyła pozew o rozwód, w którym wnosi również o prawo do opieki nad potomstwem – trójką adoptowanych (adoptowany w 2002 roku przez aktorkę Maddox, adaptowana wspólnie w 2005 roku Zachary oraz adoptowany w 2007 Pax) i trójką biologicznych (urodzona w 2006 r. Shiloh oraz para ośmioletnich bliźniąt Knox i Vivienne). Jak donoszą serwisy plotkarskie, Jolie prosi też sąd o ustanowienie wizyt dla męża.

Jolie jest reprezentowana w sądzie przez Laurę Wasser, prawniczkę specjalizującą się w rozwodach gwiazd. Jej rola w procesie może okazać się kluczowa – majątek pary szacowany jest na co najmniej 400 milionów dolarów. Z dokumentów przekazanych sądowi wynika, że do momentu wyznaczenia rozprawy, para będzie pozostawać w separacji. Niektórzy plotkują, że powodem rozstania pary może być znajomość Pitta z francuską aktorką Marillon Cotillard, ale źródła informujące o rozwodzie nie potwierdzają tych doniesień.

Pitt i Jolie poznali się na planie filmu „Pan i Pani Smith” w 2004 roku i od razu zaczęli się ze sobą spotykać. Aktor był wtedy jeszcze związany z Jennifer Aniston, z którą rok później się rozwiódł.