Wrocławski twórca oprogramowania typu live chat został nominowany do nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

LiveChat Software to przedsiębiorstwo założone w 2002 roku przez Mariusza Ciepłego.
Przez lata spółka dorobiła się bardzo mocnej pozycji, stając się jedną z trzech największych firm oferujących oprogramowanie live chat na świecie. Z jej usług korzystają obecnie tak znane spółki jak Bosch, Samsung, LG czy Philips, islandzkie linie lotnicze WOW air, Pizza Hutt, TP-Link czy Orange. Klientami wrocławskiej firmy są ponadto Boston University, kanadyjski zespół hokejowy Vancouver Canucks oraz Departament Stanu USA.
Oprogramowanie typu Live chat działa jak internetowy sprzedawca. Klient może na bieżąco konsultować się z właścicielem strony poprzez okienko rozmowy, umieszczone w witrynie.

Pierwsza wersja programu oferowanego przez LiveChat Software powstała jeszcze w czasach, gdy jej prezes, Mariusz Ciepły, był studentem informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu.

Początkowo przedsiębiorstwo działało jako LiveChat Sp. z o. o. , przekształcając się w spółkę akcyjną w roku 2007. Przez trzy lata, począwszy od roku 2008, większościowym właścicielem akcji spółki było GG Network, należące do grupy kapitałowej Naspers.

Trzy lata później założyciele odkupili ją jednak na zasadzie wykupu menadżerskiego z mocnym postanowieniem podbicia światowego rynku. Postawiono przede wszystkim na rynek amerykański, w 2011 roku otwierając oddział w Północnej Karolinie. Obecnie to właśnie Stany Zjednoczone stanowią największą bazę klientów LiveChat Software.
Także w 2011 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych, a o jej sukcesie może świadczyć fakt, że już cztery lata później została przez nią nominowana do nagrody Federacji Europejskich Giełd Papierów Wartościowych w kategorii „Most internationally-minded newcomer”.
Nagrody Polskiej Rady Biznesu, zwane także „Biznesowymi Oscarami” to jedne z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce. Przyznawane są, jak mówią organizatorzy, „ludziom, którzy poprzez swoją działalność w sposób trwały i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający nas świat”.
Prezes LiveChat Software, Mariusz Ciepły, nominację uzyskał w kategorii „Wizja i innowacja”. Laureatami tegorocznej nagrody zostali prezes Toruńskich Zakładów Materiałów OpatrunkowychSA Jarosław Józefowicz, twórca firmy z grupy VOX Piotr Voekel oraz związany ze Stowarzyszeniem „Bałt” Jarosław Kuba.