Atos, międzynarodowa firma usług cyfrowych, w listopadzie otworzył drugą siedzibę we Wrocławiu. W nowym budynku we Wrocławskim Parku Biznesu 2, docelowo ma pracować 200 nowych pracowników.

Atos, międzynarodowa firma usług cyfrowych, w listopadzie otworzył drugą siedzibę we Wrocławiu. W nowym budynku we Wrocławskim Parku Biznesu 2, docelowo ma pracować 200 nowych pracowników.

– Obecnie otwieramy biuro dla dodatkowych 200 osób, ale jest to tylko jeden z etapów naszego dalszego rozwoju. Już dziś myślimy o obecności kolejnych działów i kolejnych linii biznesowych we Wrocławiu. Co dla nas bardzo istotne, aktywnie rozwijamy się w obszarach Business Intelligence oraz Big Data, tworząc najnowocześniejsze produkty i rozwiązania dla naszych klientów – mówi Piotr Krzysztofik z Atos Poland Global Delivery Center.

Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowa firma w branży usług informatycznych. Osiąga roczne przychody na poziomie 12 mld euro i zatrudniają 100 tys. pracowników w 72 krajach. Atos działa obszarze usług konsultingowych i technologicznych; integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych; jak również zajmuje się tematyką przechowywania danych: Cloud, Big Data, rozwiązań Security.

Firma obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej. Jest partnerem informatycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Działa pod markami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify i Worldline.

W Polsce Atos funkcjonuje od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie pracuje ponad 4 tysiące osób.

Trwa rekrutacja
Zespół pracowników z Wrocławia będzie w najbliższym czasie liczył ok. 500 osób.

Atos poszukuje specjalistów w systemach takich jak Java, SAP, Microsoft, Testing oraz Business Intelligence, a obecnie rozbudowywane są również zespoły z zakresu zarządzania projektami, Project Controlingu i obszarów operacyjnych. Dodatkowo Atos planuje zatrudnienie we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy 150 konsultantów biznesowych obsługujących rynki wszystkich krajów Europy.

– Intensywny system szkoleń sprawia, że Atos zaprasza do współpracy nie tylko osoby z dużym doświadczeniem, ale również wchodzących na rynek pracy absolwentów uczelni wyższych. Szanse mają zarówno specjaliści IT, jak i osoby o innych profilach zawodowych, szczególnie ze znajomością języków obcych – niemieckiego, a także angielskiego i francuskiego – zachęca Piotr Krzysztofik.