Dwie najpopularniejsze w Polsce sieci dyskontowe - Biedronka i Lidl - chcą jeszcze przed świętami uruchomić nowe sklepy we Wrocławiu. Nowy Lidl ruszy przy ulicy Wilanowskiej, nowa Biedronka - przy ulicy Wróblewskiego.

Lidl wybudował nowy sklep przy ulicy Wilanowskiej na Zakrzowie (naprzeciwko wlotu w ul. Królewską, obok znajdują się myjnia przy salonie Nissana oraz biurowiec Krajowego Rejestru Długów). Trwa tam już układanie towarów na półkach. - Otwarcie w czwartek, 15 grudnia o ósmej rano - zapowiada Sonia Karman z Lidl Polska.

Z kolei Biedronka chce jeszcze przed świętami otworzyć nowy sklep na Wielkiej Wyspie - powstał przy ulicy Wróblewskiego, między zoo a Wittigowem. Trwają tam jeszcze gorączkowe prace budowlane - powstaje m.in. parking przed sklepem. Dyskont będzie działał na parterze nowego budynku, nad sklepem ma powstać hotel.

Sieć nie ogłosiła jeszcze daty otwarcia sklepu przy Wróblewskiego, na miejscu dowiedzieliśmy się jednak nieoficjalnie, że Biedronka ruszy we wtorek, 20 grudnia. Biedronka wciąż jeszcze szuka chętnych do pracy w tym sklepie.

Bierdonka szuka też ludzi do pracy w kolejnym markecie, który powstanie u zbiegu ulic Wałbrzyskiej i Cukrowej na Klecinie. Dyskont ma powstać na parterze nowego budynku mieszkalnego. Ten sklep na pewno nie ruszy jednak przed świętami, ale dopiero na początku przyszłego roku.

W przyszłym roku kolejne markety we Wrocławiu będzie też otwierał Lidl. Już wiadomo, że na pewno powstaną one u zbiegu ulic Wojanowskiej i Daktylowej oraz przy Buforowej.