Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o. modernizuje pod swoje potrzeby dwie hale przy ul. Żmigrodzkiej 143 we Wrocławiu. Budynki z działką zostały kupione po likwidacji FagorMastercook. Inwestor na zakup czekał ponad 21 miesięcy, do czasu, gdy decyzją Sądu Rejonowego we Wrocławiu syndyk została odsunięta od czynności związanych ze sprzedażą FagorMastercook. Teraz BSH we Wrocławiu planuje zatrudnić ponad tysiąc osób.

Spółka ta jest częścią międzynarodowego koncernu o kapitale niemieckim - BSH Home Aplliances Group, który produkuje urządzenia AGD popularnych marek: Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. Firma w Polsce ma już cztery zakłady: trzy w Łodzi, jeden pod Rzeszowem.

Otwarcie dwóch zakładów w stolicy Dolnego Śląska zaplanowano na wrzesień przyszłego roku.

Skonsolidowane obroty spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce wynoszą ponad 5 miliardów złotych z czego większość to eksport i usługi wspólne dla biznesu.

Firma zatrudnia około 500 osób m.in. w technologiach informacyjnych, księgowości, zakupach i audycie wewnętrznym. W ich procesie inwestycyjnym istotną rolę mają pracę związane z ochroną środowiska oraz energooszczędnością. We wrocławskich fabrykach zainstalowano zostały świetliki i światła ledowe.

- Chcemy wytwarzać nowoczesne piekarniki do zabudowy i lodówki marek Bosch i Siemens w dwóch zakładach pracy we Wrocławiu. Zainwestujemy w to ponad pół miliarda złotych. Deklarujemy tysiąc miejsc pracy - zaznaczył Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce.

Aktualnie w budynkach i halach należących dawniej do FagorMastercook prowadzone są prace modernizacyjne i remontowe. BSH sukcesywnie kupuje, a także instaluje maszyny oraz linie montażową i spawalniczą.

- Mamy za sobą pierwsze testy wybranych linii produkcyjnych. Wszystko przebiega zgodnie z planem - stwierdza Andreas Breitrainer, dyrektor oddziału BSH we Wrocławiu.

Obecnie BSH we Wrocławiu współpracuje z 76 firmami lokalnymi, które pomagają w pracach modernizacyjnych. Codziennie na terenie zakładów pracuje około 160 osób z firm zewnętrznych.

Teraz BSH we Wrocławiu zatrudnia 90 osób, głównie menadżerów z byłej fabryki FagorMastercook.
Trwa rekrutacja pracowników produkcyjnych. Co miesiąc zatrudnianych jest od kilku do kilkunastu osób. Największy nabór przewidywany jest na marzec 2017 rok.