Prawie 14 tysięcy wniosków w programie Rodzina 500 plus złożyli Dolnoślązacy w MOPS-ach i GOPS-ach. Dokonali tego w trzy dni.

Jak podaje Dolnośląski Urząd Wojewódzki Dolnoślązacy wnioski o przyznanie 500+ składają głównie przez internet. w okresie 1-3 sierpnia złożono ich dokładnie 13 tys. 816.

Najwięcej wniosków złożyli wrocławianie 4 575. Za nimi są legniczanie - 454, jeleniogórzanie - 377 i wałbrzyszanie - 169.

Przypominamy, że wnioski można składać już od 1 sierpnia w Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej.

Główne zasady programu „Rodzina 500+” pozostają bez zmian. W dalszym ciągu będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmieni się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 lub 1 200 złotych w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Wsparcie w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres jest dłuższy. Rozpoczął się 1 kwietnia 2016 roku, kiedy program oficjalnie się rozpoczął.

Korzystanie ze wsparcia w nowym okresie świadczeniowym wymaga złożenia nowego wniosku. Dotyczy to zarówno rodzin uczestniczących w programie, jak i tych, które zamierzają dopiero do niego dołączyć. Formularze wniosków i innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o świadczenia wychowawcze udostępnia podmiot realizujący te świadczenia w danej gminie.