Biurowiec Ślężna Park przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu już niemal gotowy. Pierwsze firmy wprowadzą się do budynku już za trzy tygodnie.

Pięciopiętrowy, szary budynek z podświetlanymi drewnianymi elementami w elewacji wkomponował się w krajobraz Parku Skowroniego przy skrzyżowaniu ul. Ślężnej z ul. Armii Krajowej. Tam właśnie za ponad 20 milionów złotych powstał nowy biurowiec Ślężna Park, w którym oprócz biur znalazły się także powierzchnie przewidziane dla punktów handlowo-usługowych. Budowa zakończyła się we wrześniu ubiegłego roku.

Bartłomiej Lesisz z biura nieruchomości Iglica, które zajmuje się sprzedażą powierzchni w Ślężna Park, informuje, że jest już prawomocne pozwolenie na użytkowanie, a w środku trwają prace adaptacyjne lokali: - Pierwsi najemcy wprowadzą się pierwszego lutego – zdradza.

Parter budynku to przestrzeń dla lokali handlowych i usługowych. Lwia część powierzchni przypadnie najprawdopodobniej usługom medycznym, umowy są finalizowane. Można się tam spodziewać chociażby poradni specjalistycznych. - Wciąż rozmawiamy także z podmiotami z branży prawnej i projektowej – ujawnia pracownik biura sprzedaży.

Wyższe kondygnacje, spełniające funkcję biurową, zajmą przede wszystkim firmy IT. Łączna powierchnia użytkowa Ślężna Park to 2,8 tysiąca metrów kwadratowych.

Pracownicy i klienci odwiedzający nowy budynek będą mogli zostawić samochód zarówno na parkingu podziemnym, jak i tym zbudowanym wokół inwestycji. Liczby miejsc parkingowych nigdy nie za wiele, ponieważ dobowo średnio przejeżdża tamtędy 65 tys. aut.

Ślężna Park to inwestycja firmy Hilten (na Krzykach ten deweloper postawił też Apartamenty Stajenna), a prace budowlane od sierpnia 2015 roku wykonywało przedsiębiorstwo MKW Budownictwo. Za biurowcem znajduje się osiedle Centauris, z kolei po przeciwnej stronie ulicy stoi budynek mieszkalny Apartamenty Wiśniowa. W okolicy jest także niewielka galeria handlowa Galaktyka z całodobowym klubem fitness.