Nie ma już delikatesów Alma w Bielanach Wrocławskich. Sklep został zamknięty pod koniec października. Jak ustalił portal GazetaWroclawska.pl, wkrótce mają zostać zamknięte także delikatesy tej sieci w Arkadach Wrocławskich oraz w Renomie. Działalność w całej Polsce zakończył już też sklep internetowy Almy.

Sklep Alma w Alei Bielany w Bielanach Wrocławskich zamknięto 27 października. Tego samego dnia sieć zamknęła sklepy w Szczecinie, Olsztynie czy Krakowie. Wcześniej działalność zakończyły delikatesy w Częstochowie, Lublinie, Rzeszowie czy Opolu, a także kilka placówek w Warszawie. Jeszcze w lipcu Alma miała w całej Polsce 50 sklepów - dziś ma ich tylko 25.

Z naszych informacji wynika, że policzone są też dni dwóch pozostałych placówek Almy we Wrocławiu - w Renomie i Arkadach Wrocławskich. W obu galeriach sklepy świecą już pustkami.

- Sklep Almy w Renomie zostanie zamknięty - informuje Aleksandra Zubrzak z Renomy.

- Mogę potwierdzić, że w najbliższym czasie przewidujemy definitywne zakończenie współpracy z delikatesami Alma - informuje też Wojciech Sury, rzecznik spółki LC Corp do której należą Arkady Wrocławskie. - Zgodnie z naszym planem w to miejsce do Arkad wejdzie inna popularna spożywcza sieć handlowa - informuje Sury. Nie zdradzaj jednak jaka.

Delikatesy Alma znane były z bogatej oferty wysokiej jakości towarów. W Almie można było kupić produkty, często niedostępne w innych sklepach spożywczych. Delikatesy oferowały swoim klientom bogaty wybór markowych słodyczy, alkoholi, przypraw i serów. Od kilku miesięcy głośno jest jednak o poważnych kłopotach finansowych firmy. 15 września 2016 złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Postępowanie to nie zostało otwarte w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, zarząd złożył więc w październiku 2016 wniosek o ogłoszenie upadłości.

Jak czytamy na oficjalnej stronie spółki: "Decyzja o jego złożeniu była podyktowana względami prawnymi i nie wpływa na wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. We wniosku Spółka podtrzymała i poparła jednocześnie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Uzyskanie zgody na sanację pozwoli nam podjąć działania zmierzające do restrukturyzacji firmy i naprawy oraz uzdrowienia przedsiębiorstwa. W trakcie postępowania zostanie przedstawiony plan restrukturyzacyjny i propozycje układowe."