Dzięki umowie najmu 561 m kw., podpisanej w grudniu z firmą Red Embedded, budynek Silver Tower Center we Wrocławiu jest już w całości wynajęty. W listopadzie i grudniu firma doradcza Knight Frank pośredniczyła w imieniu właściciela w podpisaniu umów najmu łącznie 2 766 m kw. w tym obiekcie. Nieruchomość należy do Wisher Enterprise, międzynarodowej spółki holdingowej.

W listopadzie firma Luxoft wynajęła dodatkowe trzy piętra o łącznej powierzchni 1 786 m kw., zwiększając powierzchnię biura do 4 361 m kw. Z kolei Diehl Controls dobrała 419 m kw., wynajmując w sumie 1 893 m kw. w Silver Tower Center.

- Jesteśmy zadowoleni, że podjęliśmy decyzję o zainwestowaniu w 2013 roku swojego kapitału we Wrocławiu. Najważniejszym kryterium wyboru dla naszej spółki była lokalizacja, czego potwierdzeniem jest bardzo dobrze prosperujący od 1 października 2014 roku trzygwiazdkowy hotel Ibis Styles, jak również wynajęta w 100 procentach powierzchnia biurowa.

W naszej ocenie, Wrocław był dobrym wyborem, stąd nie wykluczamy dalszych inwestycji hotelowo - biurowych w tym mieście - komentuje Martyna Matera, pełnomocnik ds. Zarządu firmy Wisher Enterprise.

 Silver Tower Center to budynek o mieszanym przeznaczeniu, który składa się z części biurowej, handlowej, hotelowej (Ibis Styles) oraz konferencyjnej. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 25 000 m kw. W obiekcie znajduje się dwupoziomowy parking na ponad 184 miejsca. Budynek został oddany do użytku we wrześniu 2014 roku.

 

Knight Frank jest także odpowiedzialny za zarządzanie Silver Tower Center.