Specjalne stoisko informacyjne o funduszach zewnętrznych oraz rozstrzygnięcia konkursów - m. in. takimi działaniami Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy włączył się w Piknik Promujący Fundusze Europejskie na Dolnym Śląsku. A ten z okazji Dnia Europy - 9 maja - zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Podczas pikniku na wrocławskiej pergoli przy Hali Ludowej zaprezentowali się ci, którzy w ostatnich latach skorzystali z funduszy europejskich.

- W trakcie wydarzenia funkcjonował Mobilny Punkt Informacyjny Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, gdzie uczestnicy pikniku mogli zasięgnąć praktycznych informacji i porad związanych z uruchomieniem projektów w ramach nowej perspektywy finansowej – do 2020 r. Przy okazji można było również pozyskać informacje o możliwym wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego np. w postaci dofinansowań do działalności gospodarczej, czy też uczestnictwa w szkoleniach podnoszących kwalifikacje – wylicza Lilla Jaroń, wicedyrektor ds. zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w DWUP.

Podczas pikniku symbolicznymi czekami o wartości od 300 do 750 zł uhonorowano część laureatów konkursów ogłoszonych przez DWUP - fotograficznego oraz na opowieść.

 

Konkurs fotograficzny „Praca z Unią Europejską w tle”
Autorzy 16. prac wykonali fotografie mieszkańców Dolnego Śląska, którzy pracują dzięki wsparciu pozyskanemu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na fotografiach znalazły się również obiekty wybudowane, odnowione lub zrewitalizowane dzięki unijnym funduszom.

Jury konkursu przyznało trzy, równorzędne nagrody finansowe w wysokości 750 zł, które otrzymali:


 • Alicja Glińska z Góry,

 • Karolina Orda z Oławy,

 • Justyna Syrnicka z Łodzi.

Wyróżnienia - 300 zł - otrzymali:


 • Olga Szauder ze Świdnicy,

 • Halina Ruszkowska z Jaworzyny Śląskiej,

 • Nikola Boszczyk z Wałbrzycha,

 • Monika Szubert z Wrocławia.

Konkurs na krótką opowieść zatytułowany „Jak EFS zmienił moje życie – III edycja”

Na konkurs wpłynęło 9 prac, w których uczestnicy w formie wywiadu, bądź artykułu opowiadali swoje historie. Pisali o przemianach, jakie dokonały się w ich życiu, dzięki udziałowi w projektach zrealizowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Równorzędne nagrody finansowe w wysokości 750 zł otrzymali:


 • Robert Lubczyński z Wrocławia – uczestnik projektu „Wrocław Miastem Aktywnych”, zrealizowanego przez MOPS we Wrocławiu;

 • Anna Plath z Wałbrzycha – uczestniczka projektu „Integracja potrzebą na  dziś i jutro”, realizowanego na terenie powiatu wałbrzyskiego przez Forum Aktywności Lokalnej.

Dwa wyróżnienia po 350 zł otrzymały:


 • Magda Wieteska z Wrocławia – uczestniczka projektu „Okno na przyszłość”, zrealizowanego przez Szkołę Języków Obcych LEKTOR we Wrocławiu;

 • Kamila Włosiniak ze Strzegomia – uczestniczka projektu „Droga do aktywności”, zrealizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy;

oraz jedno dodatkowe wyróżnienie w wysokości 300 zł przyznano Sylwii Biedroń z Wrocławia, która pozyskała wsparcie w projekcie „Drużyna 2012”, zrealizowanym przez Stowarzyszenie Polska Izba Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław.

Źródło: Materiały Prasowe