Za niecałe dwa lata mieszkańcy Swojczyc, Strachocina i Wojnowa będą mogli zrobić zakupy w nowej galerii handlowej. Albo nawet dwóch. Firma Womak kupiła dwie działki przy ul. Magellana, tuz przy skrzyżowaniu z ul. Swojczycką i chce tam postawić galerię handlową - Olimpia Park.

Nowa galeria handlowa będzie się składać z dwóch obiektów położonych naprzeciwko siebie, po obu stronach ulicy Magellana Firma Womak informuje, że oba budynki nie będą ze sobą połączone.

Olimpia Park to dwa dwupiętrowe budynki, które staną na terenie o powierzchni 2 hektarów. Już wiadomo, że w galerii handlowej znajdziemy sklep spożywczy o powierzchni 2 000 m kw. oraz lokale usługowe na powierzchni 5 000 m kw.

W Olimpii Park powstaną też lokale gastronomiczne oraz apteka, drogeria, piekarnia, bank, sklepy odzieżowe oraz budowlano-dekoracyjne. Na razie Womak nie zdradza, jakie dokładnie sklepy znajdą się w galerii.

- To przede wszystkim miejsce spotkań, gdzie w przyjaznych i starannie zaprojektowanych wnętrzach można spędzać czas wśród zieleni, będącej ważnym punktem naszej misji i strategii. Olimpia Park będzie takim miejscem w skali całych Swojczyc – mówi Violetta Wojnowski, Prezes Womak Holding.

Firma Womak zapewnia, że galeria handlowa będzie też przyjazna rowerzystom. Ma powstać parking dla rowerów i stacja rowerowa. Niewykluczone też, że przy budynkach pojawi się również stacja do ładowania samochodów elektrycznych.

Olimpia Park powstanie w 2019 roku Google Street View

Wygląd Olimpii Park ma być spójny z architekturą pobliskiego osiedla Olimpia Port, a decyzje dotyczące wyglądu galerii będą konsultowane z Archicomem, deweloperem Olimpii Port.

Przy jednym z budynków znajdzie się również parking dla samochodów.

Galeria będzie zlokalizowana tuż przy przystankach autobusowych "Magellana". Na zakupy mieszkańcy będą mogli dojechać autobusami linii 115 i 118.

Budowa Olimpii Port ma ruszyć w 2019 roku, a Womak deklaruje, że chciałby, aby budowa zakończyła się jeszcze w tym samym roku. W ostatnim czasie Womak otworzył dwie galerie handlowe we Wrocławiu - Tarasy Grabiszyńskie przy skrzyżowaniu Grabiszyńskiej i al. Hallera oraz Galerię Pilczycką przy ul. Dokerskiej 2.

Zobacz też: Sklepy online jeszcze długo nie pokonają tych stacjonarnych