Kasy samoobsługowe w Biedronce? Już niedługo we wszystkich sklepach sieci mogą pojawić się takie kasy. O ile prowadzone testy zdadzą egzamin.

Kasy samoobsługowe są obecnie testowane w dwóch sklepach sieci: w Warszawie oraz w Gdańsku. O tym czy projekt wyjdzie poza fazę testów powinniśmy dowiedzieć się w ciągu najbliższych tygodni, a może też miesięcy. Kiedy kasy samoobsługowe pojawią się na Dolnym Śląsku? W biurze Jeronimo Martins Polska dowiedzieliśmy się, że kolejne lokalizacje testowe objęte są tajemnicą.

Według portalu wiadomoscihandlowe.pl lidera polskiego rynku handlowego do wdrożenia kas samoobsługowych na szeroką skalę skłonić może trudna obecnie sytuacja na rynku pracy.

- Biedronka - podobnie jak inne sieci handlowe - ma coraz większe trudności ze znalezieniem i utrzymaniem pracowników na dłużej. Presja na płace rośnie, a chętnych do pracy jest coraz mniej. Sklepy posiłkują się obcokrajowcami, a nawet więźniami, jednak gołym okiem widać, że w wielu miejscach i tak nie ma komu obsługiwać klientów - czytamy na stronie wiadomoscihandlowe.pl.

Kasy samoobsługowe istnieją już w sklepach sieci Piotr Paweł, Auchan, Tesco, Carrefour.

Zobacz też: Niewidomy na zakupach w Biedronce. Pracownicy nie chcieli mu pomóc, wezwał policję