Sklep internetowy incomp.pl to oszustwo - twierdzi policja. I szuka osób, które zostały oszukane, zamawiając pod tym adresem sprzęt rtv lub agd. - Rzeczywisty sklep Incomp z siedzibą z Rzeszowa nie prowadzi sprzedaży internetowej, a jego dane zostały nielegalnie wykorzystane przez oszustów - czytamy w komunikacie wydanym przez policję.

- Sprawa zaczęła się w połowie czerwca od zawiadomienia właścicielki sklepu. Prowadzi ona sklep stacjonarny ze sprzętem RTV i AGD w Rzeszowie. Od około dwóch tygodni zaczęli kontaktować się z nią klienci żądając wywiązania się z umów zawartych w sklepie internetowym pod adresem - tłumaczą policjanci.

Ale ponieważ sklep Incomp nie prowadzi sprzedaży internetowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, m in. bezprawnego posłużenia się danymi jej firmy, właścicielka zawiadomiła policjantów z rzeszowskiej komendy.

Do tej pory policjanci przyjęli także zawiadomienia od kilku osób z terenu Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Szereg osób zostało również oszukanych na terenie kraju.

- Osoby, które kupowały w sklepie internetowym poprzez stronę www.incomp.pl i zostały oszukane, czyli dokonały wpłaty nie otrzymując towaru lub zwrotu gotówki, proszone są o zgłaszanie tego faktu policji. Zawiadomienia należy składać w najbliższej miejscu zamieszkania jednostce policji - apelują wrocławscy funkcjonariusze.

Zobacz też
Ponad połowa polskich internautów przynajmniej raz w miesiącu robi zakupy online, coraz częściej korzystając przy tym z urządzeń mobilnych.