Wrocławscy fotograficy szukający wyjątkowych ujęć architektury i panoramy miasta znaleźli bardzo dobrze położony budynek w centrum. Mowa o apartamentowcu Wyspiańskiego 11 zbudowanym przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, w pobliżu Politechniki Wrocławskiej. W ramach specjalnej sesji, sfotografowali Ostrów Tumski i Odrę w centrum Wrocławia z zupełnie nowej perspektywy. Zobaczcie ich efektowne zdjęcia prezentujące impresjonistyczny Wrocław.

Wrocławscy fotograficy zrobili sesję centrum Wrocławia z tarasu penthouse’u budynku apartamentowego Wyspiańskiego 11, który zaprojektowała pracownia Zbigniewa Maćkowa. Z jego najwyższej kondygnacji rozciąga się niezwykły widok Wrocławia. Naprzeciwko Wyspiańskiego 11 znajduje się ujście rzeki Oławy do Odry, nieco dalej widać charakterystyczną sylwetkę zabytkowej wieży ciśnień przy ul. Na Grobli, a horyzont wypełnia południowa część Wrocławia.

Jednak największe wrażenie robi majestatyczna panorama Ostrowa Tumskiego, widoczna znad mostów Grunwaldzkiego i Pokoju. W tle wyróżniają się również wieże wrocławskiego Starego Miasta.

– Mieszkańcy Wyspiańskiego 11 mają jeden z najciekawszych widoków w mieście. Panorama najstarszej części Wrocławia, w połączeniu z nurtem Odry, przypomina stąd obrazy impresjonistów – mówi Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska, inwestora Wyspiańskiego 11 i jednego z największych deweloperów we Francji.

Taras penthouse’u w Wyspiańskiego 11 to miejsce niezwykłe również dlatego, że z jednej strony widać stąd intensywny ruch na mostach i odczuwa się atmosferę tętniącej życiem metropolii, a z drugiej, po przeciwnej stronie rzeki, rozpoczynają się rozległe tereny zielone w ramionach Odry i Oławy. Penthouse to ostatni z 57 apartamentów, jaki można jeszcze kupić w budynku Wyspiańskiego 11.

źródło: materiały prasowe