Grupa AB, największy dystrybutor IT, RTV/AGD oraz elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, zajęła 36. miejsce na Liście 500 (awans o dwie pozycje w stosunku do poprzedniego roku) w dorocznym zestawieniu czołowych polskich przedsiębiorstw przygotowanym przez redakcję Rzeczpospolitej.
Jednocześnie awansowała na pozycje nr 1 w rankingu firm IT.

- Na niełatwym rynku IT osiągnęliśmy pozycję lidera tej branży w zestawieniu Lista 500.

Wśród firm informatycznych, producentów sprzętu i gier jako przedstawiciel segmentu dystrybucji uzyskaliśmy najwyższy poziom obrotu przy niemal 15% dynamice jego wzrostu. Co więcej, generujemy solidne zyski i wyznaczamy kierunki rozwoju branży dystrybucyjnej. Stale podkreślam, że jest to wynikiem skutecznie realizowanej długoterminowej strategii rozwoju z bezpieczeństwem i ostrożnością wpisanymi w nasze DNA. Rozwijamy także nowe i perspektywiczne kategorie produktów i usług, jak e-commerce czy usługi w chmurze, które charakteryzują nowoczesną dystrybucję – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Grupa AB w roku 2016 osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 8,136 mld złotych, obsługując ponad 16 tys. partnerów handlowych. W całej Grupie zatrudnione jest ponad tysiąc osób.

Lista 500 to zestawienie największych polskich firm pod względem wyników.