Godło Konsumencki Lider Jakości 2014 dla firmy Röben W tegorocznej edycji programu „Konsumencki Lider Jakości” firma Röben otrzymała Złote Godło.

W niezależnym badaniu konsumenci ocenili klinkierowe produkty tej marki najwyżej spośród dostępnych na rynku
Firma Röben zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Producenci klinkieru”. Zadaniem projektu jest wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, marek i firm dostępnych oraz funkcjonujących na polskim rynku. - Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2014 to potwierdzenie najwyższej jakości naszych produktów i zadowolenia z nich naszych klientów.

- Wyróżnienie się spośród tak silnej na rynku konkurencji nie jest zadaniem łatwym, jednak szeroka oferta, jej dostępność,  a także siła marki, której jednym z priorytetów jest dbałość o wysoką jakość właśnie sprawia, że klienci chętnie i z przekonaniem wybierają nasze produkty  – komentuje przyznanie godła  Lidia Misiuna, kierownik marketingu w firmie Röben.

Program „Konsumencki Lider Jakości” opiera się na badaniach, których celem jest wskazanie liderów jakości poszczególnych kategorii produktowych poprzez zebranie opinii aktywnych konsumentów oraz wiedzy na temat jakości wybranych produktów i usług. W każdej kategorii miejsce na podium znajdują trzy najczęściej wskazywane marki, w zależności od zajętego miejsca wyróżnione godłem: złotym, srebrnym i brązowym.

BMK

O firmie
Pierwsza inwestycja firmy Röben w Polsce, ze względu na bogate pokłady gliny zlokalizowana została w Środzie Śląskiej koło Wrocławia w latach 1994/95. Wtedy to zbudowano klinkiernie i pierwszą  dachówczarnię, w 2005 roku powstała druga. Dziś firma Röben posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych w Europie i Stanach Zjednoczonych, z czego trzy zlokalizowane są w Polsce. Ponad 150 lat doświadczenia i wysoka jakość produktów sprawia, że Röben znajduje się w czołówce producentów ceramiki budowlanej. Oferta obejmuje przeszło 1500 produktów, w tym m.in. dachówki ceramiczne, cegły i płytki klinkierowe, pustaki poryzowane, ceramikę posadzkową, klinkierowe cegły brukowe oraz systemy schodowe i inne elementy gotowe. Liczne nagrody i wyróżnienia są wyrazem dużego uznania wśród klientów oraz aktywności firmy w innych obszarach.