Promocyjne maskotki Biedronki w kształcie pieczarki, a także warzyw i owoców, np. marchewki biją rekordy popularności. Pluszowych zabawek w sklepach już brakuje, ale można się jeszcze na nie zapisywać. Teraz sieć sklepów Biedronka poszła za ciosem i świeżaki w ramach nowej promocji można dostać w postaci naklejek do albumu oraz kart.

Przypomnijmy, że Świeżaki to kolorowe maskotki, wśród których są brokuł, pieczarka, marchewka, pomidor, gruszka, śliwka, jabłko i truskawka. Za naklejki zdobyte podczas zakupów, można było dostać maskotki, które szybko się skończyły. Dyskont zapewnił jednak, że zabawki powrócą, a chętni klienci wpisują się na listę kolejkową.

Czytaj: Nie ma Świeżaków w Biedronce. Sieć organizuje zapisy na następne

W oczekiwaniu na kolejną partię maskotek, Biedronka uruchomiła nową akcję związaną z Gangiem Świeżaków. Tym razem popularna sieć zaprasza do przeżycia nowej, fascynującej przygody, pełnej świątecznych zadań i zagadek.

Wszyscy klienci posiadający kartę Moja Biedronka mogą odbierać saszetki za zakupy wysokości co najmniej 40 zł. W każdej znajdują się dwie naklejki oraz dwie karty do gry. W sumie w kolekcji znajduje się 50 kart i 50 naklejek oraz dwie karty specjalne.

W zestawie można znaleźć 40 kart Gangu Świeżaków opisujących m.in. jakie witaminy i wartości odżywcze posiadają np. truskawki. W opozycji do nich jest gang Pana Choróbki - 10 kart opisujących czym jest np. próchnica lub cukrzyca. Karty mają charakter edukacyjny i promują zdrowy tryb życia. Zasady gry karcianej można znaleźć na stronie internetowej Biedronki. Gdy uzbiera się pełną talię 50 kart, to można odwrócić je na drugą stronę i ułożyć z nich puzzle.

Uzyskane naklejki można wklejać do specjalnego albumu. Jak go dostać? Wystarczy do 30 listopada zrobić zakupy za minimum 99 zł używając zarejestrowanej karty Moja Biedronka. Każdy klient otrzyma wtedy świąteczny album na naklejki oraz dwie karty specjalne wraz z pudełkiem na karty. W albumie znajdują się do rozwiązania zadania oraz łamigłówki.

Nowa akcja trwa od 24 listopada do 24 grudnia 2016 lub do wyczerpania zapasów.