W drugim tygodniu grudnia wrocławscy studenci będą mieli szansę uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych przez specjalistów z firmy Mars Polska. Zapisy na warsztaty od dziś, czyli 26 listopada. Eksperci przedstawią najciekawsze case studies i podzielą się ze studentami swoim doświadczeniem z codziennej pracy. Warsztaty odbędą się na Uniwersytecie Ekonomicznym i Politechnice Wrocławskiej.

Akademia Wiedzy Praktycznej (AWP) to cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów obejmuje kompleksową tematykę związaną z najważniejszymi aspektami prowadzenia biznesu w firmie FMCG takimi jak: marketing, produkcja, sprzedaż, logistyka, zakupy, finanse czy HR. Uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć na czym w praktyce polega technika "design for Lean", a także będą mogli poznać praktyczne i sprawdzone metody na zdobycie zaufania klienta i osiągnięcie sukcesu.

Każde szkolenie prowadzone jest przez menedżerów i specjalistów Mars, którzy dzielą się swoją ekspercką wiedzą pochodzącą z realnych wyzwań biznesowych, które spotykają w swojej pracy. Po każdym warsztacie  uczestnicy otrzymują imienne certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.

W 2013 roku Akademia Wiedzy Praktycznej odbyła się na 15 uczelniach w całej Polsce. W szkoleniach wzięło około 2000 studentów wszystkich kierunków studiów. W tym roku spotkania organizowane przez Mars również odbędą się w 7 miastach, na 15 uczelniach. 

- Udział w szkoleniach Akademii Wiedzy Praktycznej to okazja do zmierzenia się z realnymi wyzwaniami, z którymi współpracownicy z Mars zmagają się każdego dnia. Przygotowując się do spotkań wybieramy zadania, które pozwalają nam jak najlepiej oddać charakter pracy w jednej z największych firm FMCG na świecie – mówi Ewa Sękowska-Wasilewska, Talent Development Manager w Mars Polska. – Akademia Wiedzy Praktycznej umożliwia nam nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze studentami i podzielenia się z nimi praktyczną wiedzą podczas angażujących warsztatów.

W tym roku studenci będą mieli okazję wziąć udział w webinarium, w czasie którego eksperci z działu personalnego Mars Polska opowiedzą o ofercie firmy i możliwościach rozwoju dla studentów i absolwentów oraz podpowiedzą co zrobić, by zostać jednym ze współpracowników Mars. Eksperci odpowiedzą również na pytania kandydatów.

Natomiast już drugiego grudnia, będzie można śledzić na żywo w Internecie, wystąpienie Dyrektora Sprzedaży w Mars, które odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas spotkania ekspert Mars opowie między innymi o zarządzaniu sprzedażą w trudnych czasach.

Dodatkowym wydarzeniem w tym roku będzie specjalny warsztat, który odbędzie się 12 grudnia w biurze Mars Financial Services w Poznaniu oparty będzie na case study poświęconym tematyce finansów. Podczas spotkania menedżerowie opowiedzą na czym polegają wyzwania związane z finansami dużej firmy i podzielą się wykorzystywanym w firmie innowacyjnym podejściem do podejmowania kluczowych decyzji.