Centrum Szkoleniowe 3M to pierwszy taki zakład w Europie Środkowo-Wschodniej. Na 2000 mkw znajdują się stanowiska, na których klienci firmy kupujący tworzone we Wrocławiu technologie będą mogli szkolić swoich pracowników, w jaki sposób używać sprzętu tworzonego we wrocławskim zakładzie 3M.

– Do centrum będziemy zapraszać naszych klientów, aby pokazać im, w jaki sposób używać nowych produktów, które wprowadzamy na rynek.

Będzie to też okazja, aby poznać oczekiwania naszych klientów, ich potrzeby i wspólnie udoskonalać te produkty – zauważa Tomasz Duda, dyrektor ds. technologii 3M. – Co równie ważne, sprzęt będzie testowany w realnych warunkach pracy – dodaje.

Centrum zostało podzielone na trzy części. W pierwszej będą odbywały się szkolenia na narzędziach blacharskich i lakierniczych. Druga została wyposażona w urządzenia do obróbki ściernej, m.in. robota do obróbki przedmiotów medalowych. W kolejnej testowany będzie sprzęt zabezpieczający pracę na wysokościach. Znajduje się tam m.in. kilkumetrowa wieża, na której pracownicy będą mogli sprawdzić, w jaki sposób działa i nauczyć się obsługiwać uprzęże i sprzęt alpinistyczny.

W przyszłości 3M chce otworzyć także stanowiska, gdzie klienci będą testować sprzęt medyczny tworzony przez firmę.

Budowa Centrum Szkoleniowego pochłonęła 10 mln zł. Symboliczną wstęgę przecięli Chris ds. badań i rozwoju operacji międzynarodowych 3M, Alain Simmonet, dyrektor zarządzający 3M Polska, Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia i Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem do przecięcia wstęgi posłużyły nie nożyczki, a przecinarki do metalu, bo i wstęga nie była standardowa. Posłużyła za nią metalowa barierka.

Przypomnijmy, że 2 lata temu, w 2015 r. firma za blisko 15 mln zł otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Wspólnych 3M, które obsługuje 52 kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.