Członek zarządu Deloitte Consulting, Rafał Antczak został powołany na nowego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Na tym stanowisku zastąpił Małgorzatę Zaleską.

Dzisiaj (4 stycznia) odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych, które dokonało zmian w składzie rady i zarządu giełdy, w szczególności powołania nowego prezesa.

Przeczytaj rozmowę z byłą szefową giełdy: - Giełda nie jest biedna i dobita. Wchodzi w nową erę - rozmowa z Małgorzatą Zaleską, prezes GPW

Potwierdziły się doniesienia Pulsu Biznesu, że to właśnie Antczak zostanie w środę, podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia GPW, powołany na szefa GPW. Do tej pory w gronie kandydatów na to stanowisko wymieniano m.in. Witolda Słowika, Jakuba Papierskiego czy też Wojciecha Nagela.

Obejrzyj:
Będzie specjalna ustawa o kredytach hipotecznych. Sprawdź czy będziesz miał szanse na pożyczkę i czy skończy się ryzyko kredytów walutowych

Rafał Antczak jest ekonomistą z 20-letnim doświadczeniem na rynku krajowym i międzynarodowym. Pracował m.in. jako dyrektor zarządzający i główny ekonomista Grupy PZU. Ponadto pracował na rzecz Banku Światowego, a także pełnił rolę doradcy dla szefów banków centralnych Ukrainy i w Kazachstanie.

Obecna prezes GPW Małgorzata Zaleska została powołana na to stanowisko przez walne zgromadzenie 12 stycznia 2016 r. Zastąpiła Pawła Tamborskiego, który w grudniu 2015 r. podał się do dymisji.

Rafał Antczak forbes