W poniedziałek 3 kwietnia Jarosław Gowin ogłosił drugą edycję konkursu GameINN. Dofinansowanie dostaną przedsiębiorcy produkujący gry wideo.

Polska branża gamingowa odnosi na świecie znaczne sukcesy: odnotowuje systematyczny wzrost zatrudnienia i dochodów, a jej wartość w 2016 roku wyceniono na ponad 1,65 mld złotych. W naszym kraju działa już 240 firm tworzących gry, a ich liczba stale rośnie. W pierwszej edycji Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wsparło 38 firm kwotą 116 mln złotych.

– Branża gier wideo staje się polską specjalnością gospodarczą.

Inwestujemy w sektor, który już jest bardzo zaawansowany technologicznie, zatrudnia profesjonalistów z różnych dziedzin i ma szerokie grono odbiorców swoich produktów na całym świecie – mówił w Krakowskim Parku Technologicznym wicepremier Jarosław Gowin. – Jestem przekonany, że, wspierając tę gałąź gospodarki, mamy szansę na zbudowanie polskiej marki rozpoznawalnej poza granicami kraju. Silna polska gospodarka, oparta na nowoczesnych technologiach, to jeden z filarów realizowanej przez mnie strategii – podkreślił Gowin.

Obejrzyj wideo:

60sekundBIZNESU - o zakazie handlu w niedzielę