Już w tym roku na polskich torach pojawią się nowe składy PESA Link, które zasilą flotę POLREGIO.

Na warszawskim Dworcu Wileńsku odbyło się przekazanie wyprodukowanego przez PESA Bydgoszcz pociągu Link.

Jak deklaruje prezes POLREGIO już w tym roku na polskich torach pojawią się pierwsze z ponad 50 nowoczesnych składów. – Wśród nich znajdą się zarówno zupełnie nowe, wyprodukowane przez krajowych producentów pociągi, jak i kompleksowo zmodernizowane składy. Zaprezentowany dziś Link to sprawdzony i doceniany przez pasażerów tabor.

Warto dodać, że jako pierwszy regionalny przewoźnik będziemy posiadać pociągi z dedykowanymi strefami dla najmłodszych pasażerów, którzy dopiero zaczynają przygodę z koleją – opowiada prezes POLREGIO Krzysztof Zgorzelski.

– Polska gospodarka jest coraz lepiej działającym organizmem, a linie kolejowe stanowią ważną część jej krwiobiegu. Nowy Link, od dzisiaj na polskich torach, a niebawem cztery następne, to coraz lepsza jakość i komfort podróżowania w polskich pociągach. Odkąd właścicielem POLREGIO stała się ARP, w spółkę wstąpiła energia, która odmieniła jej oblicze. Pierwszy raz w historii spółka, znana przez laty jako Przewozy Regionalne odnotowała dodatni wynik finansowy na wszystkich poziomach, a także udźwignęła największą operację logistyczną w polskim transporcie, jakim były Światowe Dni Młodzieży – powiedział Wiesław Jaczyk, Seketarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Pociąg, jako pierwszy polski produkt dostał homologację w Niemczech i Czechach.

Realizacji planów modernizacyjnych sprzyja dobra kondycja finansowa Spółki. W zeszłym roku po raz pierwszy od 15 lat osiągnęła ona dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności. Jej zysk sięgnął 51, 2 mln zysku netto, w tym 12,4 mln ze sprzedaży. Prezes Zgorzelski zapowiedział, że w tym roku firma planuje zakończyć rok z 44 mln zł zysku.

W uroczystości uczestniczyli m. in podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Wiesław Janczyk.

Obejrzyj wideo:

Firmy rodzinne wciąż mają dużą przyszłość w Polsce