Do Sylwestra pozostało już tylko kilka dni, a to oznacza, że właśnie teraz zapada najwięcej decyzji odnośnie tego czy i gdzie wyjechać. Mimo, że Polacy coraz częściej planują takie imprezy, większość działa spontanicznie i zakupu dokonuje dopiero w grudniu. Aż 45 proc. transakcji dotyczących sylwestra realizowanych jest w ciągu czterech tygodni przed datą wyjazdu.

Sylwester w Europie często jest bardziej przystępny niż krajowe oferty

Wyjazdy sylwestrowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nowy Rok w Mediolanie czy Wenecji można spędzić już za niewiele powyżej tysiąc złotych (6 dni, źródło: r.pl/sylwester), nic więc dziwnego, że te miasta od lat należą do kierunków najchętniej wybieranych przez Polaków. Dla porównania, w Polsce, za dobę hotelową w tym okresie trzeba zapłacić średnio 200 zł za osobę, a to oznacza, że krajowa impreza sylwestrowa może okazać się większym wydatkiem.

- W tym roku ceny są bardziej korzystne niż w ubiegłym sezonie, rośnie też popularność noworocznych wyjazdów w nieco cieplejsze miejsca, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Izrael – informuje Piotr Wilk, Rainbow.

Noworoczne wyjazdy charakteryzują się tym, że są nieco krótsze niż standardowe wycieczki. Najpopularniejszą opcją są wyjazdy czterodniowe.

Na takie wyjazdy Klienci w tym roku przeznaczą średnio nieco ponad 1800 zł – dotyczy to kierunków zarówno bliskich jak i bardziej egzotycznych. To o 200 zł mniej niż w poprzednim sezonie – dodaje.

Obejrzyj:
Nie każdego stać na drogie prezenty, ale w prosty sposób warto się podzielić z potrzebującymi. Spójrz jak proste są zasady Szlachetnej Paczki!

Polacy zaczynają planować sylwestrowe wyjazdy

Jak podaje biuro podróży Rainbow, 45 proc klientów decyduje się na zakup sylwestrowego wyjazdu w grudniu. Kulminacja zainteresowania przypada na tydzień przed Sylwestrem, kiedy to sprzedaje się ponad 15 proc. wszystkich ofert. Mimo to, coraz więcej osób zaczyna planować Nowy Rok jeszcze na wakacjach. W sierpniu decyzję o tym, gdzie spędzić sylwestra podejmuje 4 proc. kupujących, we wrześniu 10 proc.
 
Im wcześniej dokonamy rezerwacji tym taniej i tym większy wybór, ale to nie jedyne korzyści. Tak zwane oferty First Minute, zwykle objęte są także sporymi rabatami sięgającymi nawet do 40 proc. Kupione na długo przed planowanym wyjazdem pozwalają spokojnie zaplanować wymarzony wypoczynek, bez obaw, że interesująca nas oferta nagle zniknie i będziemy musieli szybko szukać alternatywnych propozycji.

Czytaj też:
Mamy nareszcie rynek pracownika. Pilnie poszukiwani są pracownicy fizyczni. W niektórych zawodach etat jest od ręki. Zobacz w których.