Trwa budowa nowego hotelu Hilton, a konkretnie DoubleTree by Hilton w budynku OVO Wrocław. To biała obła bryła między gmachem Poczty Głównej a Galerią Dominikańską. Na parterze kompleksu układana jest kostka brukowa, a w środku, w sali balowej trwa montaż elementów z corianu (specjalnego materiału syntetycznego dającego dużo możliwości aranżacji).

Na budowie OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 450 osób. Elewacja budynku, konstruowana z białego corianu, jest gotowa w ponad 90 procentach. Do wykonania została jedynie część od strony ul. Traugutta oraz zadaszenie nad wejściem do hotelu, które znajduje się po stronie Podwala (przy fosie miejskiej). Estetyczny i trwały materiał jest już też montowany w środku wielofunkcyjnego kompleksu. Corian ozdobi salę balową, która znajduje się na kondygnacji -2.

Właśnie trwa tutaj montaż elementów konstrukcji na ścianach, a na niej białych corianowych płyt. Z kolei na suficie sali zakończył się montaż świetlistych "wulkanów", czyli dużych lamp przypominających kształtem stożkowate góry. W znajdującej się na tej kondygnacji głównej kuchni pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton zakończyły się prace budowlane, w pomieszczeniach trwa montaż instalacji oraz urządzeń technicznych, powstają również sufity.


Świetliste wulkany w hotelowej restauracji oraz donice na patio są znakomitym przykładem na to, jak futurystyczny projekt budynku – zaokrąglonego, o miękkich kształtach – przenika do wnętrz. Taka była wizja architektów, którzy stworzyli spójny w każdym detalu projekt. Obecnie tę wizję przekuwamy w rzeczywistość – mówi Marcin Kaznowski, manager projektu OVO Wrocław.

Wykańczanie wnętrz trwa niemal na każdym piętrze OVO Wrocław. Efektownie prezentuje się część hotelowa na parterze budynku. W hotelowym lobby oraz restauracji gotowy jest już sufit ze świetlistymi wulkanami, takimi jak w sali balowej. Obecnie układana jest drobna, gładka kostka brukowa, Na wewnętrznym patio, które będzie w przyszłości otwarte i dostępne dla wszystkich, trwa montaż potężnych donic na zieleń.

Zaokrąglone są nie tylko ściany całego budynku, obłe będą też elementy małej architektury, hotelowe meble czy elementy wyposażenia wnętrz. Na zewnątrz budynku trwają prace przy zagospodarowaniu terenu, między innymi powstają chodniki. - Na piętrze pierwszym i drugim, czyli w pokojach hotelu Hilton, kontynuujemy układanie wykładzin oraz tapet. Na trzech ostatnich piętrach, apartamentowych, kończymy układanie posadzek i montaż barierek – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Na cztery miesiące przed zakończeniem budowy 91 proc. apartamentów w luksusowym kompleksie OVO Wrocław zostało wykupionych. Inwestor oferuje również powierzchnie biurowe.

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w systemie zaprojektuj zbuduj. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Wielofunkcyjny kompleks z hotelem, apartamentami i penthouse’ami i będzie gotowy wiosną 2016 roku, ale dokładny termin nie jest podawany.