Od 18 marca mamy kolejne połączenie lotnicze stolicy Dolnego Śląska z Wyspami Brtyjskimi. Loty odbywają się w piątki i poniedziałki Podróż z Wrocławia do drugiej z największych angielskich metropolii zajmie niespełna 1,5 godziny. Samoloty na trasie do Birmingham będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Połączenie obsługują linie Wizz Air.

Razem z Birmingham wrocławskie lotnisko ma łącznie już 11 połączeń na Wyspy Brytyjskie.
Pierwszy samolot na najnowszej trasie do Anglii wystartował  z Wrocławia  o godz. 19.30, a w Birmingham był  o godz. 20.50. W drogę powrotną wyruszył o godz. 21.20, a w stolicy Dolnego Śląska zameldował się o godz. 00.35.  Godziny lotów poniedziałkowych są takie same.
– Birmingham znakomicie uzupełni ofertę połączeń na Wyspy Brytyjskie.

Lotami na tej trasie z pewnością będą zainteresowani pasażerowie związani zawodowo z regionem West Midlands i ich rodziny. Mieszka tam wielu Polaków.  Ale Birmingham jest bardzo ciekawą metropolią także z punktu widzenia turysty. Nowe połączenie to okazja, żeby poznać to miasto – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Lotnisko w Birmingham znajduje się tylko 13 km od centrum miasta. W skład metropolii, drugiej pod względem wielkości w Anglii, wchodzą m.in. Coventry, Wolverhampton, West Bromwich, Walsall, Tamworth czy Dudley.  Z  Birmingham można też łatwo  dostać się do innych większych miast, w tym do Nottingham, Derby, Leicester czy Stoke. Wizz Air obecnie obsługuje z Wrocławia jeszcze dwie trasy na Wyspy Brytyjskie: do Londynu-Luton oraz Doncaster-Sheffield, a poza tym oferuje jeszcze cztery połączenia: do Dortmundu, Eindhoven, Oslo-Torp oraz Sztokholmu-Skavsta.