Belleville to druga inwestycja francuskiego dewelopera, należącego do grupy Bouygues. Firma ma na swoim koncie takie realizacje, jak współpraca przy budowie siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu, kanału pod tunelem La Manche czy stadionu Stade de France. Wrocławska inwestycja ma przypominać francuski klimat, a klatka schodowa powinna odzwierciedlać przestrzeń francuskiego metra.

Budynek przy ul. Pięknej (na Krzykach) ma się składać z dwóch części w kształcie litery C, pomiędzy którymi na poziomach -1 i 0 zostanie zbudowany garaż. Na pięciu kondygnacjach znajdzie się 131 przestronnych mieszkań, o powierzchni od 27 do 95 m kwadratowych.

Inspiracją do realizacji osiedla był francuski Parc de Belleville - urokliwy zakątek, z którego rozciąga się widok na centrum Paryża. Francuski styl odnajdziemy m.in. w takich elementach, jak biało-czarnym wzorze w stylu retro, kafelkach na przy windzie czy zewnętrznym oświetleniu, które ma nam przypominać lampy w Parc de Belleville.

Każde z mieszkań ma taras, balkon lub ogródek. Co ciekawe, ogródki znajdują się nie tylko na parterze, ale też na pierwszym piętrze. Część mieszkań zostanie wykończona "pod klucz". W aktualnie obowiązującej promocji za metr zapłacimy 5 600 złotych. Budowa zakończy się w drugim kwartale 2017 roku. 

Kinga Czernichowska