14 pięter, hotel, biura, największe centrum konferencyjne w centrum i … Biedronka (dyskont zostanie otwarty dla klientów w przyszły czwartek 30.10) – to wszystko czeka na gości Silver Tower Center – nowego biurowca zbudowanego naprzeciwko dworca PKP ( na miejscu dawnego dworca PKS). Dziś oficjalnie otworzono budynek.

Silver Tower center to inwestycja długo wyczekiwana, bo przez lata na działce po byłym dworcu PKS był tylko wykop pod przyszła budowę. Roboty ruszyły jednak z kopyta pod koniec 2012 r.. Teraz naprzeciwko dworca wyrósł 14- piętrowy biurowiec. Ma nietypową bryłę – z zewnątrz przypomina kostkę Rubika.

- Podzielony jest na dwie części. Pierwsze pięć pięter to miejsce na hotel, sale konferencyjne, restaurację, za tydzień otwiera się tu Biedronka.

Będzie to modelowy sklep tej sieci, pasujący do wnętrza obiektu. W części wieżowej znajdą się biura – opowiada Zbigniew Maćków, wrocławski architekt, który projektował Silver Tower Center.  - Pamiętam, jak przyjeżdżałem do Wrocławia i wysiadałem na zapyziałym dworcu PKS, który tu się znajdował. Można tu było zjeść co najwyżej zapiekankę. Dziś mamy tutaj nowoczesny biurowiec z elegancką restauracją. Ta metamorfoza nastąpiła w ciągu kilkunastu lat – dodaje.
Na dolnych piętrach powstało też 8 multimedialnych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1600 metrów kw. - To największe centrum konferencyjne w centrum miasta – zapewnia Anna Wierus, menadżer hotelu Ibis Styles.

Trzygwiazdkowy hotel ma 133 pokoje i już cieszy się dużą popularnością gości.

- Ten budynek jest otwarty dla wrocławian. Na parterze znajdą się kawiarenki i restauracje, które wystawią stoliki na zewnątrz przy sprzyjającej pogodzie. Przed biurowcem powstał skwer, który będzie tętnił życiem od wiosny do późnej jesieni – mówi Zbigniew Maćków.

Górne piętra wynajmą firmy pod swoje biura. Już wiadomo, że do Silver Tower Center wprowadzi się m.in. firma Luxoft i Dom Dewelopment.