Południowa Grupa Kapitałowa (PGK) pokaże na największych europejskich targach inwestycyjnych w Cannes oferty biznesowe Rzeszowa i regionu podkarpackiego.

 

Na targach od 12 do 15 marca - tysiącom inwestorów z 80 krajów świata przedstawione zostaną propozycje rozwijania biznesu m.in. w Dolinie Lotniczej, specjalnych strefach ekonomicznych oraz w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym.

- Materiały przygotowały wspólnie Urząd Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Katalogi i prezentacje multimedialne pokazują tereny pod inwestycje, infrastrukturę oraz warunki, jakie samorządy stwarzają inwestorom.

Oferty będą zaprezentowane pod szyldem działającej na Podkarpaciu Południowej Grupy Kapitałowej, która do Cannes jedzie z własnym projektem developerskim – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Europejskie targach inwestycyjnych w Cannes należą do największych na świecie. Ich organizatorzy spodziewają się prawie 4,5 tysiąca inwestorów z 80 krajów.

W skład Południowej Grupy Kapitałowej wchodzą: Polski Sklep Jedynka SA sieć handlowa, Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob, Res-Gaj spółka zarządzająca nieruchomościami, Kopalnie Kruszywa Naturalnego MAK Jurkiewicz i Wspólnicy.