Grupa Kapitałowa Asseco osiągnęła olbrzymie wyniki finansowe po 9 miesiącach br. Przychody ze sprzedaży wyniosły 4 mld zł, zysk operacyjny 495 mln zł.

GK Asseco raportowała wyniki finansowe wypracowane w 3 kwartałach 2012 r. „Przychody ze sprzedaży wyniosły blisko 4 mld zł, co stanowi wzrost o 13 proc. w stosunku do wyniku wypracowanego w analogicznym okresie 2011 r. Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych wzrosły o 20 proc. w porównaniu do pierwszych 9 miesięcy 2011 r. do poziomu 3,1 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 495 mln zł, a zysk netto Grupy – 278 mln zł” – czytamy w wydanym właśnie komunikacie.

O 7 proc. wyższy zysk operacyjny

Zysk operacyjny oczyszczony o zdarzenia jednorazowe wyniósł po pierwszych 3 kwartałach br. 553 mln zł i był tym samym o 7 proc. wyższy niż przed rokiem.

Natomiast zysk netto po oczyszczeniu o tzw. one-off’y wzrósł o 8 proc. w stosunku do pierwszych 9 miesięcy ub.r. i osiągnął 294 mln zł.

Warszawska GPW na takie wyniki (lepsze od oczekiwań) szybko zareagowała zwyżką notowań akcji Asseco.

Jak to możliwe?
Zarząd Asseco zwróca uwagę, że konsekwentnie rosną przychody ze sprzedaży własnych rozwiązań informatycznych, które stanowiły w pierwszych 9 miesiącach 2012 r. aż 77% przychodów ogółem.

W komunikacie znajdujemy takie wyjaśnienie to tych potężnych wyników: „Jest to możliwe m.in. dzięki sprawdzonemu modelowi biznesowemu zakładającemu podział oferty własnego oprogramowania i usług z nim związanych na: rozwiązania dedykowane – projektowane na indywidualne potrzeby klientów, kompleksowe rozwiązania dla sektorów – oferowane dużym i średnim firmom, pakiety standardowe – proponowane klientom małym i średnim, a także rozwiązania „w chmurze” oferowane zainteresowanym firmom przez Internet”.

1700 kontraktów

Warto zauważyć, że w pierwszych 3 kwartałach br. GK Asseco podpisała ponad 1700 kontraktów przez co umocniła jeszcze swoją pozycję na europejskim rynku producentów oprogramowania.

Przypomnijmy, według najnowszego rankingu Truffle100 prezentującego setkę największych europejskich producentów oprogramowania i usług z nim związanych. Asseco Poland znalazło się na 7. pozycji z przychodami ze sprzedaży software’u na poziomie 866,2 mln euro.
oprogramowania.