Jeszcze w tym roku Park Handlowy Bielany zmieni swoją nazwę. Przypomnijmy, że po rozbudowie kompleks w Bielanach Wrocławskich stanie się największym centrum handlowym w Polsce. Właśnie przy tej okazji zaplanowano także zmianę nazwy, a o wybranie najlepszej poproszono także klientów i mieszkańców pobliskich osiedli. Wybór padł na Aleję Bielany. Tak głosowała znaczna większość ankietowanych.

Skąd pomysł na Aleję Bielany? Już dziś Park Handlowy Bielany położony jest po dwóch stronach ulicy Czekoladowej i ten układ wyróżnia go na tle innych centrów handlowych w naszym kraju. Aleja budzi skojarzenia ze skupiskami sklepów, takimi jak nowojorska Piąta Aleja, czy paryskie aleje Montaigne i des Champs – Elysees. Przykładem mogą być również warszawskie Aleje Jerozolimskie. Centrum handlowe to obecnie coś więcej niż miejsce gdzie robi się zakupy.

Spędza się w nim czas, poświęcając go na rozrywkę, rekreację i spotkania biznesowe. Dzięki rozbudowie Park Handlowy Bielany dla wielu wrocławian stanie się właśnie takim miejscem. Kino, siłownia, duża strefa restauracyjna, to coś czego na południu miasta brakuje.

Przypomnijmy, że po zakończeniu inwestycji, rozbudowany i zmodernizowany Park Handlowy Bielany - już jako Aleja Bielany będzie miał  prawie dwa razy większą powierzchnię handlową niż dotychczas. Znajdzie się tu około 200  sklepów i punktów usługowych, a galeria będzie miała w sumie trzy kondygnacje, czyli dwa poziomy handlowe i dodatkowy poziom z kinem, oraz parking podziemny. Oprócz nowoczesnego kina i fitnessu,  zachwyci także bogata oferta odzieżowa dla całej rodziny, liczne sklepy sportowe, więcej restauracji i kawiarni.

Uruchomienie nowego centrum, po przebudowie ma nastąpić jeszcze w tym roku. Inwestor nie podaje jeszcze konkretnej daty, informuje tylko, że będzie to ostatni kwartał 2015 roku.

źródło: Park Handlowy Bielany