Nicolas Business Centre to nowy biurowiec, który powstaje przy ul. św. Mikołaja. W podziemiach budynku znajdzie się parking na 115 miejsc, który według wstępnych zapowiedzi ma być też otwarty dla osób z zewnątrz. Sam biurowiec ma już pierwszą nadziemną kondygnację. Prace potrwają jeszcze rok.

Biurowiec Nicolas Business Centre powstaje w miejscu dawnego kina Pokój. Działka stała pusta od 1999 r. Już w ubiegłym roku ruszyły w tym miejscu wstępne prace, ale przez wiele miesięcy prawie nic się nie działo na tym terenie. Od kilku miesięcy praca wre. Wykonawca inwestycji, firma ISB Budownictwo, ukończyła już budowę podziemnego parkingu na 115 miejsc. Według zapowiedzi miałby on być dostępny dla wszystkich, ale nie wiadomo jeszcze na jakich warunkach cenowych.

Tymczasem przechodnie mogą zobaczyć już pierwszą kondygnację budynku, która wyłania się z terenu budowy. Piętra 1-5 zajmą biura, ale na parterze przewidziano miejsce na bank, restaurację i biuro podróży. Obszar do zabudowy obejmuje 2000 m kw. Budynek oferować będzie ok. 8000 m kw. powierzchni biurowej. Wstępna data zakończenia prac to grudzień 2015 roku.

Marcin Hołubowicz/Gazeta Wrocławska