Deweloper Activ Investment rozpoczął budowę drugiego etapu inwestycji Skarbowców II na wrocławskich Krzykach. Docelowo będą to dwa kameralne budynki, w których powstanie 59 mieszkań w atrakcyjnych cenach – co więcej – w ramach okresowej promocji deweloper objął wszystkie dostępne mieszkania programem MDM.

Zrealizowany przy ul. Skarbowców w latach 2013 – 2014 pierwszy etap okazał się dużym sukcesem - twierdzi deweloper. W kameralnym, czterokondygnacyjnym budynku niemal od razu właścicieli znalazło 41 mieszkań, stąd decyzja o realizacji etapu drugiego – przekonują przedstawiciele Activ Investment.

Na początku lutego 2016 r. rozpoczęła się budowa II etapu z 59 mieszkaniami zarówno jedno jak i dwupoziomowymi.

Wśród nich najwięcej będzie mieszkań dwu i trzypokojowych o powierzchniach od 33-67 m² choć zainteresowani większymi lokalami czteropokojowymi (od 58 do 106 m²) oraz pięciopokojowymi (od 85 do 103m²) także znajdą coś dla siebie. Do mieszkań usytuowanych na parterze oraz pierwszym piętrze będą przynależeć ogródki o powierzchniach do 84 m².

 

Wszystkie mieszkania mają być dostępne w ramach programu rządowego Mieszkanie dla Młodych. Od 1 kwietnia obowiązujący limit cenowy we Wrocławiu dla mieszkań na rynku pierwotnym wynosi 5 181 zł za m². Dostępność mieszkań w MDM choć sukcesywnie rośnie, nie przekracza kilkunastu procent. Activ Investment ze względu na duże zainteresowanie programem MDM, w ramach okresowej promocji zakwalifikował do niego wszystkie dostępne mieszkania, co w praktyce oznacza obniżenie cen, które rozpoczynają się już od 4750 zł/m² i nie przekraczają 5 181 zł/ m².

źródło: Activ Investment