Światowi inwestorzy m.in. z USA czy Kuwejtu poznali oferty Rzeszowa, Podkarpacia i PGK Poland pokazane na Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.

 

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes to największe w Europie i jedne z najbardziej liczących się branżowych imprez na świecie. W tym roku ciekawych projektów poszukiwali inwestorzy m.in. z USA, Rosji, Kataru czy Kuwejtu.

Południowa Grupa Kapitałowa z Rzeszowa zaprezentowała na tych prestiżowych targach inwestycyjnych w Cannes nowatorski projekt budowy mieszkań dostosowanych cenowo do możliwości młodych ludzi oraz plan luksusowego kompleksu rekreacyjnego nad Bałtykiem. Obydwa projekty wzbudziły bardzo duże zainteresowanie goszczących na targach inwestorów.

PGK Poland prezentując Concept XXI w Cannes poszukuje partnerów do wspólnej realizacji projektu w dużych i średnich miastach na terenie Polski oraz za granicą.
Kolejnym interesującym projektem pokazywanym w Cannes przez PGK Poland jest pomysł na luksusowy kompleks wypoczynkowy Lubin Resort, który ma powstać na granicy Wolińskiego Parku Narodowego, nad jeziorem Wicko koło Międzyzdrojów. Południowa Grupa Kapitałowa, która chce go realizować, szuka partnerów strategicznych do wspólnej inwestycji.

Autorzy projektu rozważają zlokalizowanie tam usług zdrowotnych i adresowanych do osób starszych. – Chcemy stworzyć wyjątkowy kompleks, którego atutem będzie położenie w pobliżu parku narodowego i jeziora oraz komfortowe warunki pobytu i najwyższy standard usług – mówi Anna Jurkiewicz, menedżer projektu Lubin Resort.
Jak już wspomnieliśmy Południowa Grupa Kapitałowa obok własnych projektów przedstawia też oferty inwestycyjne miasta Rzeszowa oraz całego regionu podkarpackiego. Materiały dla inwestorów przygotował Urząd Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Urząd Marszalkowski.
 

Udział w zakończą się w piątek Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes wzięło udział 4 300 inwestorów z całego świata.