Huta Stalowa Wola zaprezentowała ofertę broni na targach Defexpo 2014 w Indiach. Na stoisku HSW był wiceminister Skarbu Państwa Zdzisław Gawlik.

Huta Stalowa Wola zaprezentowała swoją ofertę na targach Defexpo 2014 w Indiach. Rangę nowych kontaktów handlowych HSW znacząco podniosła obecność na stalowowolskim stoisku wiceministra Skarbu Państwa Zdzisława Gawlika.

- Indie, które są zaliczane do azjatyckich tygrysów, zbudowały bliskie kontakty ze wszystkimi potęgami światowymi. Pomnażanie potencjału obronnego staje się pilnym wyzwaniem Indii na najbliższe lata.

Tym bardziej, że Indie będą usilnie dążyły w najbliższym czasie do reformy ONZ, aby uzyskać stałe miejsce w Radzie i potwierdzić swój status mocarstwowa światowego – twierdzi pełnomocnik zarządu HSW Bartosz Kopyto.

Indie są jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata, ze średnim tempem wzrostu PKB zbliżającym się do 10 proc. rocznie. Indie nie odczuły silnie skutków światowego kryzysu gospodarczego. Według niektórych prognoz mogą stać się trzecią największa gospodarką świata jeszcze przed 2030 rokiem, a rozmiar rynku konsumenckiego może osiągnąć tam prawie 600 milionów osób w 2025 roku. - Ponadto plany ogromnych inwestycji w infrastrukturę, sektor energetyczny, zbrojeniowy czy rozwój społeczny czynią Indie niezwykle atrakcyjnym kierunkiem ekspansji wielu zachodnich firm – uważa pełnomocnik.

Huta Stalowa Wola weszła w skład nowo utworzonej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firmy z grupy mają większą szansę wejść na nowe, duże rynki zbytu. - Stąd też zapewne obecność Zdzisława Gawlika, wiceministra Skarbu Państwa na stoisku HSW w New Dehli. HSW, jak wiadomo, właśnie jako pierwsza wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, tworzonej pod nadzorem ministra Gawlika – stwierdził pełnomocnik.

HSW pokazała w Indiach tylko makiety, katalogi, zdjęcia i filmy oferowanego sprzętu. Wożenie wielotonowej broni na odległy zakątek wiązałoby się z olbrzymimi kosztami. Na pewno w ofercie HSW jest broń, na którą jest zapotrzebowanie ze strony wojska i przedstawicielom rządu. Byli już w hucie niejeden raz, więc mają tu wydeptane ścieżki.