Na półtora miesiąca zamknięta zostanie Biedronka przy ul. Opolskiej w Siechnicach. Po weekendzie majowym już nie zrobimy tam zakupów. Tak będzie do drugiej połowy czerwca. Jest za to szansa, że w Siechnicach zostanie otwarty sklep sieci Lidl.

Od poniedziałku po weekendzie majowym, nie zrobimy już zakupów w Biedronce przy ul. Opolskiej w Siechnicach. Sklep zostanie zamknięty do 21 czerwca. W tym czasie przejdzie przebudowę.

Sklepy tej sieci są stopniowo unowocześniane. Pojawiają się w nich szersze alejki, lepsze oświetlenie, inny jest układ produktów. Bardziej eksponowane są produkty ekologiczne, warzywa, owoce, naturalne soki. W Siechnicach ta "rewolucja" zajmie półtora miesiąca.

Jest jednak szansa, że w przyszłości w tej miejscowości zostanie otwarty market Lidl. W tej sprawie burmistrz Siechnic Milan Ušák zwrócił się do tej sieci. Tłumaczy, że gmina się rozwija, więc zasługuje na "sklep o nieco wyższym standardzie".

– Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie mamy, ale z rozmów z przedstawicielami spółki wynika, że są zainteresowani postawieniem marketu w Siechnicach – twierdzi burmistrz Milan Ušák.

Sklep Lidl miałby powstać na działce przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej z Prawocińską, tuż obok Przedsiębiorstwa Produkcji Ogrodniczej „Siechnice”, należącego do spółki Citronex ze Zgorzelca. W planach jest tu budowa większego centrum handlowego. Lidl mógłby być jednym ze sklepów w tym centrum.