Asseco Poland ma za 10 mln USD wdrożyć system billingowy w Etiopii. To największy kontrakt rzeszowskiej firmy informatycznej w Afryce.

Rzeszowska firma Asseco Poland zawarła umowę na wdrożenie systemu billingowego w Etiopii. Warty ok. 10 mln USD kontrakt na wdrożenie polskich systemów informatycznych jest największym jaki podpisała spółka w Afryce.

Asseco w Addis Abebie
- Umowę podpisano 13 marca 2014 roku w Addis Abebie (w Etiopii), pomiędzy Asseco Poland a rządową agencją etiopską Information Network Security Agency (INSA).

Dotyczy wspólnej realizacji projektu mającego na celu budowę nowoczesnego rynku energii w Etiopii. Wartość zawartej umowy wynosi blisko 10 mln USD, a projekt ma zostać zrealizowany do końca 2015 r. pochwaliłą się spółka Asseco w komunikacie.

Pomoc polskiej dyplomacji
- Współpraca Asseco z etiopskim rządem spotkała się ze wsparciem ze strony polskiego MSZ. To wzorcowy przykład zaangażowania naszej dyplomacji w promocję polskiej gospodarki na rynkach światowych – podkreśla Adam Góral, prezes zarządu, Asseco Poland.

- Szczególne podziękowania kieruję w stronę Jacka Jankowskiego, Ambasadora RP w Etiopii oraz pracowników Ambasady. Bez ich zaangażowania nie byłoby możliwe odbycie tylu owocnych spotkań z ministrami, przedstawicielami rządu Etiopii oraz przedstawicielami Unii Afrykańskiej. Obecność Ambasadora nie tylko podnosiła rangę spotkań, ale również zapewniła większe zainteresowanie ze strony rozmówców – dodaje prezes rzeszowskiej firmy

Autorskie rozwiązania Asseco
Budowa nowoczesnego rynku energii ma dla gospodarki Etiopii strategiczne znaczenie. Zostanie stworzony w oparciu o autorskie oprogramowanie Asseco z rodziny AUMS oraz o know-how Asseco w zakresie rozwiązań informatycznych dla branży energetycznej.

Tym samym Asseco Poland ma szansę odegrać znaczącą rolę w rozwoju informatycznym Etiopii oraz całej Afryki i sprawić, aby Polska była rozpoznawana na tym kontynencie jako kraj innowacyjnych technologii, które z powodzeniem mogą być wdrażane w szybko rozwijających się gospodarkach afrykańskich.

Ten projekt to szansa

- Współpraca z Etiopią ma strategiczne znaczenie dla ekspansji produktów z rodziny Asseco Utility Management Solutions na rynki zagraniczne. To dla nas ogromny sukces - pierwszy wymierny efekt działań sprzedażowych na rynku afrykańskim – wyjaśnia Paweł Piwowar, wiceprezes zarządu, Asseco Poland.

- Realizacja tego projektu to jednocześnie ogromna szansa na dalszą ekspansję Asseco w Afryce, nie tylko w sektorze energetycznym – mówi z nadzieją wiceprezes Paweł Piwowar.