Firma Amazon przekazała w czwartek mnóstwo prezentów dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Mazowieckiego w Tyńcu Małym (gmina Kobierzyce). Uczniowie dostali 10 czytników e-booków Kindle, 100 książek i specjalne półki na urządzenia. Na każdy czytnik wgrano 50 tytułów, głównie lektur szkolnych, ale również pozycje wybrane przez uczniów.

– Nasza inicjatywa ma na celu przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród dzieci – mówi Marta Dworowska, kierownik ds. personalnych w firmie Amazon. – To już druga edycja akcji, podczas pierwszej, zorganizowanej w zeszłym roku rozdaliśmy czytniki w 10 szkołach w Polsce, pięciu z nich na Dolnym Śląsku (m.in. w Kobierzycach).Dzięki temu w tych placówkach czytelnictwo wśród uczniów wzrosło nawet o 20 procent – dodaje Marta Dworowska.

Data czwartkowego wydarzenia nie została wybrana przypadkowo - w sobotę (23 kwietnia) obchodzony będzie Światowy Dzień Książki. W tym roku Kindle trafią jeszcze do 8 podstawówek. Wybiorą je pracownicy firmy za pomocą głosowania.