Bouygues Immobilier Polska rozpoczął sprzedaż luksusowych apartamentów przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Wrocław jest drugim po Warszawie miastem, gdzie powstaną mieszkania tego dewelopera. Budowa rozpocznie się na przełomie lutego i marca 2015 roku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się już pod koniec 2016 roku. Projekt stworzony przez wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa jest minimalistyczny, nowoczesny. Na pięciu kondygnacjach budynku zaplanowano tylko 57 mieszkań od 1 do 4-pokojowych.

Bouygues Immobilier wybudował między innymi Parlament Europejski i Stade de France.
W Warszawie Bouygues Immobilier Polska (BI Polska) buduje od 2001 roku, zrealizował już tam 17 projektów i oddał w sumie ponad 2000 mieszkań i domów.

Wyspiańskiego 11 to dla dewelopera szczególna inwestycja, pierwsza we Wrocławiu, dlatego znaczenie będzie miał tu każdy detal. Projekt ma nie tylko wpasować się w miejską przestrzeń, ale i ją upiększyć.

- Jeszcze kilka lat wszyscy chcieli dom z ogrodem poza Wrocławiem. Okazało się jednak, że Opery nie można oglądać na youtube, a dojazdy w korkach i konieczność posiadania kilku samochodów to dyskomfort – mówi Zbigniew Maćków, architekt, autor projektu.

Mieszkania będą przeszklone, wzorowane na starych, wysokich kamienicach (2,9 m wysokości) z dużymi tarasami. Tak właśnie inwestor i architekt chcą podkreślić znaczenie niepowtarzalnego widoku na rzekę Odrę, Most Grunwaldzki, Katedrę i Ostrów Tumski. 

-  Mogę śmiało powiedzieć, że nie ma i nie będzie już drugiego takiego budynku, który ma nie tylko unikalny, charakterystyczny widok, ale też znajduje się od strony południowej, dzięki czemu każde z mieszkań będzie dobrze nasłonecznione – wyjaśnia Iwona Kołodziejczyk, dyrektor oddziału BI Polska we Wrocławiu.

Apartamenty kosztować będą od 7500 zł za mkw.