Tak wynika z prognoz Biura Maklerskiego Reflex. W kończącym się tygodniu marże stacji benzynowych spadały.

- Drugi tydzień lipca na stacjach paliw upłynął pod znakiem stabilizacji średniego poziomu cen - podaje Urszula Cieślak z Biura Maklerskiego Reflex. - Na poszczególnych stacjach i w regionach widzimy jednak zróżnicowanie kierunku zmian cen. Na części stacji ceny jeszcze spadały, jednak odnotowaliśmy już pierwsze wzrosty cen benzyny i oleju napędowego.

Aktualnie za paliwa płacimy średnio:
Eurosuper 95 – 5,64 zł/l
Superplus 98 – 5,83 zł/l
olej napędowy – 5,55 zł/l
autogaz – 2,76 zł/l

- Niestety przewidywania na kolejne dni nie są dobre - wyjaśnia Cieślak.

- Ponowne spłaszczenie marży detalicznej zaobserwowane w tym tygodniu nie pozwoli właścicielom stacji na utrzymanie cen na obecnym poziomie w kolejnych tygodniach. Ceny hurtowe w dalszym ciągu rosną. Od najniższego poziomu, jaki zanotowaliśmy 22 – 23 czerwca do piątku 13 lipca benzyna w hurcie wzrosła o blisko 15 groszy na litrze, a oleju napędowego o ponad 22 gr/l. Ponadto ceny w hurcie mogą rosnąć do połowy przyszłego tygodnia.

W związku z sytuacją na rynku hurtowym istnieje wysokie ryzyko wzrostu cen paliw (Pb95, Pb98, ON) na stacjach w najbliższych dniach średnio około 5 gr/l.  Podwyżek nie powinniśmy notować jedynie w przypadku autogazu.