Zakończyła się budowa wrocławskich loftów. Budynki po dawnej fabryce na Przedmieściu Oławskim, przy ul. Kościuszki 142 a, są już w pełni odrestaurowane i odsłoniły nowy charakter miejsca z historycznym sznytem. Po otrzymaniu od nadzoru budowlanego pozwolenia na użytkowanie wprowadzą się tam mieszkańcy.

Realizacja dwóch budynków loftowych (A i B) w Nowej Papierni trwała do końca grudnia 2014 r. Z kolei, do końca stycznia 2015 r. potrwają prace wykończeniowe na patio pomiędzy budynkami oraz obiektem New Line, który razem z budynkami pofabrycznymi składa się na pierwszy etap inwestycji – w sumie 129 loftów i mieszkań nimi inspirowanych. Obecnie sprzedanych jest 100 z nich.

Lofty powstały w dwóch budynkach po fabryce papieru na Przedmieściu Oławskim – we Wrocławiu nie ma drugiej takiej inwestycji. To miejsce z długą historią, która przyczyniła się do stworzenia wyjątkowego charakteru loftowego osiedla. Fabryka wybudowana została pod koniec XIX wieku. Działała wówczas pod kierownictwem Richarda Chutscha jako Mechanische Papierwaren Fabrik. Po wojnie funkcjonowały tutaj Wrocławskie Zakłady Wyrobów Papierowych, które produkowały bruliony, teczki, notatniki czy zeszyty do nut z okładkami znanymi każdemu uczniowi.