Już po raz ósmy Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych uhonorowała najbardziej znaczące inwestycje. Tegorocznymi laureatami tego niezwykle prestiżowego wyróżnienia, zostały niemiecki Volkswagen, amerykańskie Wabco i General Electric oraz jedyna w tym gronie, polska i wrocławska firma SMT Software Services.

SMT Software Services otrzymało nagrodę w kategorii „Ekspansja zagraniczna" min. za udane poszerzenie obszaru swojej działalności o teren Niemiec. SMT Software Germany, jest odpowiedzialna zarówno za obsługę obecnych klientów SMT na rynku DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) jak i pozyskiwanie nowych odbiorców usług. Prezesowi SMT Software Services Sebastianowi Łękawie nagrodę wręczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Sławomir Brodziński.

- Otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia to nie tylko ogromny zaszczyt dla SMT Software Services, ale przede wszystkim wspólny sukces i wynik ciężkiej pracy całego naszego zespołu.

To wyróżnienie pokazuje również, że polskie firmy informatyczne dzięki ogromnemu talentowi polskich programistów, mogą z powodzeniem konkurować na niesamowicie wymagających rynkach międzynarodowych. – powiedział Sebastian Łękawa.

SMT Software Services to jedna z najdynamiczniej rozwijających polskich firm programistycznych, która ma 8 oddziałów w całej Polsce oraz w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii. Firma pracuje dla wielu czołowych marek z całej Europy, Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu, a wśród jej klientów są min. Primark, Asos, Microsoft, Opera, Dolby, Credit Suisse, Viessmann, Amway, Telekom Slovenije, Sage, XTB, NC Plus, Warta oraz liczne banki I instytucje finansowe.

Wrocławska firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania, outsourcingu specjalistów IT oraz rozwijaniu produktów własnych. Firma stanowi część grupy kapitałowej SMT S.A. notowanej Giełdzie Papierów Wartościowych a jej zespół liczy około 700 osób.