Kilkudziesięciu wolontariuszy, kilka inicjatyw, trochę czasu, odrobina chęci, szczypta pomysłów i ogromne serca – to przepis na najlepsze świąteczne zaangażowanie pracowników, jaki od kilku lat wykorzystuje i ulepsza HP Global Business Center. W tym roku, oprócz projektów realizowanych cyklicznie, pracownicy wykonają własnoręcznie prezenty dla podopiecznych familijnych żłobków w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem”.

Pracownicy firmy wcielą się również w rolę pomocników Świętego Mikołaja i przygotują prezenty dla podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz Świetlicy Maciejki w Trzebnicy. Będą one spełnieniem ich dziecięcych marzeń, które zawarły w napisanych wcześniej listach. Upominki zostaną przekazane pracownikom Centrum, którzy w Święta wręczą je maluchom.

Już od 4 lat we wrocławskich biurach firmy organizowane są specjalne kiermasze świąteczne, podczas których przedstawiciele różnych organizacji, fundacji i stowarzyszeń mogą sprzedawać przygotowane przez siebie, specjalnie na tę okazję ciasta, ciasteczka i słodycze oraz ozdoby świąteczne.

W tegorocznej edycji udział wezmą między innymi: Fundacja Tobiaszki Wrocławskie,  Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Fundacja Mam Marzenie, Zespół Szkół Specjalnych w Żarach,  Ognisko Wychowawcze Stowarzyszenia Iskierka,  Fundacja Jagoda. Uzyskane w ten sposób fundusze przekazane zostaną na cele statutowe biorących udział w kiermaszu organizacji.

Co roku również pracownicy firmy samodzielnie przygotowują smakołyki i ozdoby, a dochód z ich sprzedaży przeznaczają na pomoc na rzecz wybranej osoby potrzebującej , która jest wspierana przez organizację. Zgodnie z planem zebrana w tym roku kwota zostanie przekazana na leczenie 4-letenigo Adasia, bratanka jednej z zatrudnionych w firmie osób, który choruje na autyzm. Kiermasze odbywają się w okresie przedświątecznym w budynkach Globis, Grunwaldzki i Renoma we Wrocławiu. Tylko podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia zebrano  ponad 12 tysięcy złotych.