Wrocławskie lotnisko zanotowało w listopadzie wzrosty we wszystkich segmentach połączeń. Rekordowe okazały się loty krajowe, z których skorzystało aż 82% pasażerów więcej niż w listopadzie ubiegłego roku. W listopadzie wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 155 tys. pasażerów. To o 29 tys. podróżnych więcej niż w analogicznym okresie 2013 roku. Dzięki temu port zanotował ogólny wzrost na poziomie 23%. Bezkonkurencyjne okazały się loty krajowe - 82% obsłużonych pasażerów więcej niż w listopadzie ubiegłego roku.

- To absolutnie zadowalający wynik, który jest po części efektem uruchomienia dodatkowych połączeń, w tym do Warszawy-Modlina przez tanie linie lotnicze Ryanair oraz do stolicy - przez Eurolot - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. - Dzięki rozbudowanej i dogodnej siatce połączeń możemy pochwalić się wzrostami we wszystkich segmentach.

 

Loty do Warszawy-Modlina odbywają się dwa razy dziennie - rano i po południu. To nowość -  w sezonie zimowym i udogodnienie dla osób często podróżujących do stolicy.

Poranne połączenia z Warszawą od końca października realizuje też Eurolot. Solidny wzrost nastąpił również w sektorze połączeń niskokosztowych - 13%.

Dalej plasuje się segment sieciowych połączeń międzynarodowych z wynikiem lepszym o ponad 12% niż przed rokiem. Wzrost zanotowano także w połączeniach czarterowych - w listopadzie skorzystało z nich ponad 5% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie 2013 roku.