16 marca otwarty został we Wrocławiu Inkubator Technologiczny wraz z Centrum Innowacji. Jest to kolejna, obok Inkubatora Przedsiębiorczości (otwartego w 2013 roku), instytucja powstała, by wspierać mikro przedsiębiorców i nowo rozwijające się firmy. Projekt wsparcia i wprowadzania innowacji do dolnośląskich przedsiębiorstw realizowany jest przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej i z udziałem Samorządu Województwa.

Podczas spotkania w siedzibie przy alei Kasztanowej krótkie przemówienia wygłosili dyrektor zarządzający DAWG Elżbieta Misiak, rektor Politechniki Wrocławskiej Tadeusz Więckowski oraz marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Wśród prezentujących się na uroczystości firm znalazły się m.in. IBSDesign, BAAD Games Studio i Nobo Solutions. Wszystkie mają swoje siedziby we wrocławskich Inkubatorach, jako kilka z prawie siedemdziesięciu firm, które działają w dwóch odrestaurowanych budynkach przy alei Kasztanowej.

Oferta Inkubatorów obejmuje udostępnianie nowoczesnej powierzchni biurowej, organizację wsparcia biznesowego oraz szkoleń, warsztatów i konferencji. Poza firmami, które działają w DAWG, agencja oferuje też wirtualne biura dla start-up. Obecnie z tej formy prowadzenia działalności gospodarczej korzysta już ponad 25 firm.