Trwa przygotowanie gruntu, który ma być przeznaczony dla nowych inwestorów

Na terenach położonych przy ul. Jachimowicza w Wałbrzychu trwa tzw. makroniwelacja gruntu. Są przygotowywane dla potencjalnych inwestorów, tak by były jeszcze bardziej atrakcyjne – mówi Jacek Serdeczny z Departamentu Komunikacji WSSE Invest-Park.
Chodzi o o tereny w okolicy drogi, która została zbudowana na potrzeby Parku Przemysłowego. Do dziś została tylko zapętlona jezdnia, która służy głównie do urządzania nielegalnych wyścigów samochodowych.
– Latem to tu po kilkadziesiąt osób przyjeżdża i tylko ryk silników słychać – skarżą się okoliczni mieszkańcy.

Jest szansa, że to się wkrótce zmieni, a nieużytkowane tereny zaczną przynosić korzyść.

Na razie przygotowywana jest jedna platforma o powierzchni około 4 hektarów. Docelowo maja powstać trzy, którą będą mierzyć w sumie około 10 hektarów. Tereny przylegają do strefy i są idealne dla przyszłych inwestorów. Na razie jednak w WSSE nie chcą zdradzać, czy pojawiły się konkretne propozycje, czy przygotowane działki mają dopiero inwestorów przyciągnąć. Dziś wałbrzyska podstrefa zajmuje ponad 200 hektarów.

Park Przemysłowy miał pomóc mniejszym i średnim przedsiębiorcom i ułatwić im np. nawiązanie współpracy z większymi inwestorami w Invest-Parku. Pomysł jego utworzenia narodził się w 2008 roku. To był potężny projekt, na który gmina pozyskała wsparcie z Unii Europejskiej. Przygotowywany był we współpracy z WSSE i Województwem Dolnośląskim.
Partnerzy mieli dołożyć pieniądze, a gmina dodatkowo aportem grunty. Już dwa lata temu Biuro RPO zerwało umowę dotyczącą budowy w hali. To właśnie w niej miały się znaleźć mniejsze firmy.
Wcześniej z udziału w projekcie zrezygnowała gmina Wałbrzych.
Sama spółka tłumaczyła, że wszystko przez brak wystarczających funduszy... W efekcie na terenie przeznaczonym dla firm przez kilka lat nic kompletnie się nie działo. Do dziś została tylko droga, za 16 mln zł. a