Międzynarodowe badanie prowadzone co roku przez Top Employers Institute na całym świecie wskazuje czołowych globalnych pracodawców: tych, którzy tworzą doskonałe warunki pracy dla swoich pracowników, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji i dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem. Instytut ogłosił właśnie wyniki tegorocznego badania poświęconego warunkom pracy u znaczących pracodawców w Polsce. Volvo Polska należy do elitarnego grona organizacji, które zdobyły certyfikację Top Employers Polska 2015.

Sednem procesu obowiązującego w projekcie Top Employers jest to, że wszyscy uczestnicy muszą przejść proces szczegółowego badania i spełnić jego wysokie standardy.
Top Employers Institute ocenił politykę zatrudnienia firmy w oparciu o następujące kryteria: 
• Strategia rozwoju talentów 
• Planowanie potrzeb kadrowych 
• Wdrażanie nowych pracowników (on-boarding) 
• Szkolenia i rozwój 
• Zarządzanie wynikami 
• Rozwijanie umiejętności przywódczych 
• Rozwój kariery i planowanie sukcesji 
• Wynagrodzenia i świadczenia 
• Kultura 

 - Optymalne warunki pracy zapewniają pracownikom możliwość rozwoju osobistego i zawodowego.

Z naszego kompleksowego badania wynika, że Volvo Polska tworzy wyjątkowe środowisko pracy i zapewnia szeroką gamę inicjatyw obejmujących nie tylko świadczenia dodatkowe i warunki pracy, ale także dobrze przemyślany system zarządzania wynikami, spójny z kulturą organizacyjną firmy. - powiedziała Magdalena Kusik, Country Manager  w Top Employers Institute:- Firma Volvo Polska uzyskała prestiżową certyfikację Top Employers Polska już po raz szósty. Przechodząc z sukcem szczegółowy proces certyfikacji, od kilku już lat potwierdzamy naszą stabilną pozycję wiodącego pracodawcy na polskim rynku. Coraz wyższe kryteria badania pokazują, że nie tylko utrzymujemy najwyższe, międzynarodowe standardy w zakresie polityki personalnej, ale nieustannie się rozwijamy i doskonalimy. Tytuł Top Employer to dla nas ogromny powód do dumy, ale również motywacja do dalszych ambitnych działań i tworzenia najlepszych praktyk z myślą o naszych obecnych i przyszłych pracownikach. - powiedziała Bożena Michońska – Dyrektor ds. Personalnych, Volvo Polska

Volvo Polska to część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych dostawców komercyjnych rozwiązań transportowych. Grupa Volvo dostarcza również kompletne rozwiązania informatyczne i finansowe. 

W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych, kiedy to firma ugruntowała swoją pozycję w sprzedaży samochodów ciężarowych. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności. Obecnie w skład Volvo Polska wchodzą fabryki – autobusów i koparko-ładowarek, centra usługowe – informatyczne i finansowe oraz organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych. Od 2010 roku we wrocławskiej fabryce produkowany jest autobus hybrydowy Volvo.

W Polsce firma zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. W 2015 roku firma Volvo Polska po raz szósty otrzymała tytuł Top Employer przyznawany przez Top Employers Institute tym pracodawcom, którzy w procesie certyfikacji wykażą, że spełniają najwyższe, międzynarodowe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.