Ponad 4,7 mld zł zainwestowały firmy działające w WSSE „INVEST-PARK” w Wałbrzychu. W marcu zezwolenie na działalność uzyskał kolejny przedsiębiorca – Corthinx Firma produkować będzie ekskluzywne łodzie wycieczkowe i sportowe.Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku i miała złagodzić skutki wysokiego bezrobocie związanego z upadkiem przemysłu kopalnianego. Po 18 latach istnienia, stała się największą strefą ekonomiczną w Polsce.

Posiada tereny w 44 miejscowościach i 4 województwach. W samym Wałbrzychu zainwestowało w niej 16 firm – od globalnych koncernów, po małe i mikro przedsiębiorstwa. Łączne nakłady inwestycyjne wyniosły 4,7 miliarda złotych. Firmy zadeklarowały stworzenie 3100 miejsc pracy. W rzeczywistości powstało ich ponad dwa razy więcej – prawie 7100.
W zeszłym roku do grona przedsiębiorców strefowych działających w Wałbrzychu dołączyła lokalna firma Maxpro CNC.

Mikroprzedsiębiorstwo zajmie się obróbką metali oraz budową elektrycznych pojazdów trójkołowych. Rikszą zbudowana przez Maxpro jechali do ślubu przyjaciele brytyjskiej rodziny królewskiej.  

W tym roku zezwolenia na działalność w strefie odebrała firma Corthinx. Przedsiębiorca wynajmuje w Wałbrzychu halę produkcyjną wybudowaną przez WSSE „INVEST-PARK”. Firma zajmuje się produkcją ekskluzywnych łodzi na specjalne zamówienie. Przedsiębiorca zadeklarował zainwestowanie co najmniej 7 mln złotych i zatrudnienie 20 pracowników.