Znamy już listę nominowanych w konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Przedstawiono ją w siedzibie Zachodniej Izby Gospodarczej.Wyniki rywalizacji poznamy 27 października podczas Wielkiej Gali Biznesu we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

W finale XI edycji Konkursu znalazło się 21 firm i instytucji. „Dolnośląski Gryf” jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem biznesowym i gospodarczym na Dolnym Śląsku.
Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, partnerem merytorycznym firma PWC, a mecenasem konkursu- mBank.                                                                                                          

W tym roku w konkursie startowało aż 150 firm, czyli znacznie więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji.

Najwięcej kandydatów, bo aż 45, zostało zgłoszonych w kategorii mikroprzedsiębiorstw. O nominacjach kandydatów poinformowali: prof. dr hab. Bogusław Fiedor, prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego – przewodniczący Kapituły, Rafał Kociszewski – dyrektor Oddziału Korporacyjnego Wrocław mBank – członek Kapituły oraz przedstawiciel mecenasa konkursu, Bogusław Graboń, zastępca dyrektora Biura Związku Pracodawców Polska Miedź, Patrycja Radek – wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, przedstawiciela głównego patrona konkursu w kategorii „Innowacyjność” oraz Marek Pasztetnik, prezes zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej.

Nominowani 2014

Kategoria Przedsiębiorstwo                                                                                                     

„Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw.” a F.P.H.U Ameoli


  • Intechnologia Sp. z o.o.

  • NEWIND Sp. z o.o.

„Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw.”


  • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „CUPRUM”

  • Pneumat System Sp. z o.o.

  • PCC Rokita SA

„Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska.” 


  • Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o.

  •  Wrocławski Park Technologiczny S.A.

  • Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

„Nagroda dla firm spoza regionu za stały wkład w rozwój Dolnego Śląska.”


  • RONAL POLSKA Sp. z o.o.

  • Elektrolux Poland Sp. z o.o.

  • Colgate – Palmolive Manufacturing (Poland) Sp. z o.o.

„Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy.”


  • Bank Spółdzielczy w Oławie

  • Agencja OTTO Polska Sp. z o.o.

  • DOZAMEL Sp. z o.o.

Samorząd terytorialny
„Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem.”


  • Gmina Miasto Świdnica                                                                                                                                   

  • Gmina Kudowa-Zdrój                                                                                                                                             

  • Gmina Wałbrzych

Innowacyjność                                                                                                          
„Nagroda za innowacyjność i współpracę biznesu z nauką.”


  • ELDOS sp. z o.o.                                                                                                                                                                  

  • Metalerg Sp. z o.o. Sp. k.                                                                                                                                      

  • Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. 
    Katarzyna Gęsiarz